Presunúť na hlavný obsah

Na Slovensko priniesla lamináciu, dnes sa venuje kolagénovaniu: Petra Zeman, žena, na ktorú známe krásky nedajú dopustiť

Slovenské celebrity

Vyškolili ju Rusky a lamináciu sem priniesla práve táto odhodlaná, krásna a sympatická dvojnásobná mama. V živote sa drží toho, že žena dokáže všetko. A čokoľvek si človek zaumieni, môže dosiahnuť. Práve vďaka svojej húževnatosti je dnes Petra Zeman, na Slovensku absolútnou špičkou, v oblasti kolagénovania obočia.

Magdaléna Šebestová, Mária Zelinová, či Simona Brnová a mnohé ďalšie. Známe krásky, skrátka nedajú na jej prácu dopustiť. Petra Zeman je totiž ozajstnou špičkou, vo svojou obore. My sme ju vyspovedali a zisťovali sme, aká bola jej cesta k úspechu. 

Neprehliadnite: Slovenka Lucia pôsobí v Hollywoode a pozná sa so slávnymi celebritami. Aký je v skutočnosti Brad Pitt či Angelina Jolie?

Peti ako sa začala tvoja cesta s lamináciou? Ako si sa k tomu dostala? 

Moja kariéra viedla od manikúry, cez natáčanie prirodzených mihalníc, až ku laminácií obočia. K tejto službe som sa dostala cez sociálne siete na základe fotografií. Moje vnútro ma tak ťahalo, vedieť ako to dokážu, až som sa prihlásila na školenie. Čakala som na neho skoro pol roka. V tej dobe to na Slovensku ešte nikto nerobil.

Vyškolili ma Rusky, ktoré boli priamo zakladateľkami laminácie obočia. Bolo to vlastne ich prvé školenie, po vyšperkovaní techniky. Takže ja som bola aj ich prvým absolventom a prvá, ktorá túto službu, začala ponúkať. Táto skúsenosť mi dala veľmi veľa a zmenila mi život.

Keďže materiál dodnes beriem od nich viem, že je kvalitný, certifikovaný, hypoalergénny, vhodný dokonca aj pre tehotné a dojčiace maminy. Takže za kvalitu ručím.

Kde si zbierala skúsenosti? 

Moja prvá skúsenosť na školení bola na modelke a hneď tam som zistila, že tu som “doma”. Potom to už len bola získavaná rutina a môj vnútorný pocit. Neskôr to bolo už len o mojej precíznosti, detailnosti, videní a individuálnom prístupe.

Nesnažím sa meniť výzor ženy, ja len zdokonaľujem a upravujem pôvodnosť obočia. Snažím sa, aby každá zostala sama sebou, veď obočie je základ tváre.

Vždy si inklinovala ku svetu krásy?

Od detstva som mala vzťah k móde, viedla ma k tomu mama, ktorej mama vlastnila Módny salón okolo roku 1940. Pokračovala som v úspešnom ukončení Odevnej školy. Estetičnosť vo mne rástla a preto viem veľmi ľahko vycítiť, ktorá tvár čo potrebuje.

Vďaka tejto práci a skúsenosti spoznávam veľa úžasných ľudí. Hlavne pracujem srdcom a robím to, čo ma veľmi baví. Za túto skúsenosť som naozaj vďačná.

Aktuálne sa venuješ kolagénovaniu. V čom je táto metóda iná?

Keď som lamináciu priniesla na Slovensko, akosi prirodzene som vedela, že to bude otázka času, kedy ju začnú robiť aj iní. Aj sa tak stalo a začali všetci okolo. No ja som si povedala: Tak vy majte lamináciu a ja budem mať kolagénovanie. Je to vlastne laminácia + výživa = kolagénovanie.

Čo všetko pre klientky ponúkaš a ktorú procedúru máš ty sama najradšej? 

Venujem sa dámskej a pánskej manikúre, japonskej manikúre, kolagénovaniu, robím aj kyslíkové ošetrenia pleti, či zapravovanie živého kolagénu do pokožky. Takže to spektrum je celkom široké. Všetko robím s radosťou, ale kolagénovanie obočia vyhráva. Je to doslova umenie. 

Čo ťa na tejto práci najviac baví? 

Nemusím čakať na výsledok svojej práce, ale ho vidím okamžite a to pri každej procedúre, ktorú robím.

Množstvo známych tvárí nedá na tvoju prácu dopustiť. Pristupuješ k týmto ženám inak? 

Nie. Pristupujem ku každému klientovi rovnako zodpovedne.

Aké máš plány vrámci profesie do budúcna? 

Môj prvý plán sa mi splnil a to osamostatnenie sa, budem pracovať vo svojom priestore, ktorý zabezpečí mojim klientom väčší komfort, za čo vďačím aj priamo im.

Pokiaľ sa do budúcna objaví nejaká nová kvalitná, fungujúca metóda vrámci skrášľovania tela (pre ženy a mužov), idem do toho!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe