Presunúť na hlavný obsah

Pevnejší dekolt za budovania s vlastnou váhou doma. Vyskúšajte kombináciu overených cvikov

Lifestyle

Dekolt ostáva často časťou tela, na ktorú pri cvičení zabúdame. Netreba snáď ale prízvukovať, že starnutie, ako aj strata elasticity sú na tomto mieste viditeľné viac než na ktoromkoľvek inom mieste našej postavy. Dopomôcť k čo najlepšiemu vzhľadu vedia aj jednoduché cviky, ktoré by ste mali zaradiť do svojej rutiny.

Tlak mierený do dlaní

Jeden z najľahších, no napriek tomu mimoriadne účinných cvikov, si môžete zacvičiť prakticky kdekoľvek. Postavte sa a vzpriamte svoj trup. Dlane oprite o seba, končeky prstov smerujú hore. Vyvolávajte tlak, akoby ste chceli dlane pretlačiť. V tejto intenzívnej fáze by ste mali ostať aspoň päť sekúnd. Vydýchnite a následne cvik zopakujte. Takýchto opakovaní by ste si denne mali dopriať minimálne 30.

Prečítajte si: Švihadlo ako povinný nástroj karantény. Dosiahnite s ním neuveriteľné výsledky už za pár dní

Kľuky ako základ

Najznámejší cvik vás už do dvoch týždňov privedie k želaným výsledkom. Zo základnej polohy na rukách sa pomaly spustite dole, dbajte však, aby trup ostal nad podložkou. S výdychom sa zdvihnite naspäť do pôvodnej polohy - na kolená a vystreté paže. Nezabúdajte však váhu tela preniesť na spomínané ruky. Nesprávna poloha vám totiž nielenže nepomôže dosiahnuť želaný efekt, ale zároveň vám môže aj nepekne priťažiť.

Ak patríte medzi ženy, ktoré majú problém so slabými rukami, vyskúšajte ľahšiu verziu kľuku. Postavte sa približne meter od steny a chyťte sa jej. Paže by ste mali mať vystreté, v prípade, že to tak nie je, odstúpte trošku ďalej. Trup pomocou zvislých kľukov približujeme a odtlačujeme od steny. Priťahovanie a odťahovanie zopakujte približne 20-krát a následne si dajte pauzu. Dôležité je, aby ste absolvovali minimálne tri série, nakoľko až po opakovaní dávame našim svalom signál, že nejde o bežnú, každodennú aktivitu, ale že ich posilujeme. 

Chytanie

Na prvý pohľad banálny, no pri pravidelnom praktizovaní účinný cvik, ktorý si obľúbite. Postavte sa na špičky svojich nôh, ruky vystrite čo najviac hore. Snažte sa ich pohybmi, ktoré pripomínajú chytanie hviezdičiek, tlačiť vyššie a vyššie - až kým nepocítite miernu záťaž na hrudníku. Vydržte v tomto chytaní aspoň 30 sekúnd, následne si doprajte krátku pauzu a cvik zopakujte znovu. Cvik sa odporúča robiť nastriedačku s plankom, ktorý okrem dekoltu posilňuje aj náš chrbát či brucho.

Neprehliadnite: Veľa žien sa v chudnutí ženie za touto jednou vecou: Odborník to však nevidí ružovo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe