Presunúť na hlavný obsah

Tuk okolo pása patrí k najkritickejším. Efektívne sa ho zbavíte spojením zdravšieho jedálnička a jednoduchého plánu

Lifestyle

Úzky driek je snom azda každej ženy. Okrem toho, že pekne zvýrazní krivky nám totiž pridáva na sebavedomí a atraktivite. Čo však robiť vtedy, ak sa vám váš pás na chvíľu stratil?

Pozor na sladké 

Najväčším nepriateľom bruška a budovania brušných svalov sú práve sladkosti. Tie totiž na rozdiel od iných snackov totiž väčšina ľudí zvykne konzumovať vo vyšších dávkach - a čo je dôležité, najmä v pravidelných intervaloch. To má dopad práve na pás, kde sa nevstrebané živiny uložia v podobe tukov. 

Na to, aby ste sa zbavili centimetrov z brucha, je ako prvé potrebné, aby ste prehodnotili svoj jedálniček. Nejedná sa o žiadne drastické zmeny či diéty, kvôli ktorým budete hladovať. Základom však je určiť si, ktorý deň bude pre vás cheatdayom - a zvyšné dni sa sústrediť na to, aby váš jedálniček pozostával z vyváženej a pestrej stravy. 

  • Jednoznačné zbohom by ste mali dať najmä sladkým nápojom. Ak patríte k milovníkom kávy, obmedzte jej cukrenie.
  • Zvýšiť by ste mali aj príjem tekutín. V tomto prípade platí, že je lepšie prijať viac čistej vody, než menej. Telu to uškodiť nemôže, práve naopak.

Prečítajte si: Je zdravé mať občas hlad, aby sme spaľovali? Koľko hodín by malo byť medzi jednotlivými jedlami?

Tréningový plán 

S cvičením by ste to nemali príliš preháňať, inak sa môže stať, že si svoje brušné svaly posilníte až natoľko, že sa roztiahnu. Dokážete tak presný opak toho, čo chcete. Doprajte svojmu trupu oddych a cviky vykonávajte maximálne 3-4 krát do týždňa po troch opakovaniach.

Hviezda

Aj keď sa tohto cviku mnoho z vás spočiatku zľakne, stojí za to, aby ste ho vyskúšali. Váhu tela preneste na predlaktie - akoby ste robili bočný plank. Najskôr dvíhajte súbežne voľnú ruku a nohu, dávajte však pozor na to, aby ste sa neopierali o zápästie a aby ste hlavne cvik vykonávali pomaly, inak totiž nemá efekt. Po desiatich zdvihnutiach strany prestriedajte.

Skracovačky

Ak chcete pomocou tohto cviku dosiahnuť osí pás, pri vystretej polohe ležmo nasmeruje zohnuté kolená do jednej strany. Už pri niekoľkých zdvihnutiach pocítite bočné svaly, no snažte sa vydržať. Nepridávajte na rýchlosti a s každým výdychom zdvihajte trup hore. 

Horolezec

Dajte sa do pozície veľkého planku - nedržte váhu svojho tela na predlaktiach, ale dlaniach. Namiesto držania tela však nohy striedavo prekladajte v smere diagonály, to znamená pravé koleno k ľavému lakťu a naopak. Začnite na 30 sekundách a po ďalších dňoch postupne pridávajte.

Neprehliadnite: Mini cut alias rýchle vyrysovanie tela do 8 týždňov: Tieto cviky vám ho zaručia

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe