Presunúť na hlavný obsah

Zlatá éra retra je späť: Ktoré kúsky ožijú v šatníkoch v roku 2022?

Móda

Návrat v čase vo forme kúskov, ktoré boli chic niekoľko ér späť je tu. Tušíte, čo bude IN v tomto ohľade túto sezónu?

Abstrakcia a geometria

Módu 70. rokov možno charakterizovať slovami ženská a elegantná.  Hoci v nej asi nebolo toľko slobody ako dnes a predsa len sa niesla v duchu určitých pravidiel, rozhodne jej nechýbala hravosť. Populárne boli drobné a stredne veľké vzory.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Látky mali potlač s motívom kvetov, abstraktných či geometrických vzorov. Ženy nedali dopustiť napríklad na multifunkčné šatky, ktoré mali naozaj širokospektrálne využite. Určite po nich siahnite aj dnes. 

Volánové variácie

Obľúbené boli volány, riasenia, aplikácie a dôrazné efekty v oblasti dekoltu, či rukávov. Toto tiež vidíme aj medzi aktuálnymi trendami. Či už siahnete po balónových rukávoch, alebo efektnom volánovom detaile, je len na vás.

Nezabúdajte však takémuto looku prispôsobiť zvyšok outfitu. Držte sa toho, že menej je viac a jeden výrazný detail úplne stačí.

Farebnosť a hravosť

Farby k retro obdobiu jednoznačne patria. Výrazné, hravé, tóny, ktoré boli neprehliadnuteľné sa tešili veľkej obľube. Aj keď dnes väčšinou siahame skôr po zemitých tónoch, je fajn inšpirovať sa obdobím, kedy naozaj farby hrali prím.

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Takýmto kúskom dokážete skvele rozbiť bežný look a navyše vás to aj prežiari. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe