Presunúť na hlavný obsah

50-tka je nová 30-tka: Sarah Jessica Parker otvorene o tom, prečo je žena v tomto veku oveľa šťastnejšia

Zahraničné celebrity

Táto žena vždy vyzerala skvele. Má skvelý vkus, perfektný štýl a navyše, pochopila jednoduchú rovnicu ako žiť pekne.

Považujem za ozajstný luxus byť slobodná, nebáť sa vlastného výzoru a veriť si

Odkedy hrala postavu Carrie Bradshaw, v seriáli Sex v meste, ktorý sa vysielal v rokoch 1998 až 2004, stala sa americká herečka vďaka svojmu vzhľadu a ikonickému Manolovi Blahnikovi, skutočnou módnou ikonou pre celú generáciu žien. Úloha, ktorá jej vyniesla štyri Zlaté glóbusy, tri ceny SAG, dve ceny Emmy a titul módnej ikony jej naozaj zmenila život od základov. 

Prečítajte si: Od Beckhama k ďalšiemu vplyvnému mužovi. Mladá modelka sa zrejme stane súčasťou klanu Kardashian

Svoju veľkú vášeň pre topánky dokonca premenila na biznis. Vlastnou značkou SJP Collection naozaj získala popularitu v relatívne krátkom čase. Jej štýl, ktorý sa mení z uvoľneného na odvážny a miestami výstredný, je práve tým, čo jej dáva možnosť voľby a vďaka čomu sa dnes cíti byť slobodná.

"Cítim sa oveľa lepšie ako keď som mala 30. Vyrovnanejšie, spokojnejšie. Samozrejme, nie vždy sa mi to darí, ale snažím sa, aby ma nepriamo neovplyvňovali veci zvonka v akejkoľvek negatívnej podobe," prezradila pre magazín Lofficiel.

"Považujem totiž za ozajstný luxus byť slobodná, nebáť sa vlastného výzoru a veriť si. Ale myslím si, že z času na čas, kríza dôvery nie je až taká zlá. Sebadôvera a neistota môžu byť užitočnou kombináciou, ale ak s nimi viete pracovať. A to sa vám podľa mňa tiež tak ľahko v tridsiatke nepodarí. Na to treba dospieť."

Hovorí, že práve vekom sa naučila konečne si vychutnávať prítomnosť a čaro obyčajných dní. To vlastné uvedomenie si, že každý jeden okamih treba prežiť naplno je podľa nej kľúčové.

"Dlhé prechádzky a čítanie dobrej knihy sú dva rituály, bez ktorých by som nemohola žiť. Milujem jazdu na bicykli po Ríme, cez obrovský park Villa Borghese, Piazza del Popolo, Vatikán. Tiež som tam jedla najlepšiu zmrzlinu svojho života, v Lemongrass. Páčili sa mi aj múzeá, architektúra, Pieta, dláždené uličky."

Neprehliadnite: Beckhamovci oslávili 22.výročie svadby. Ich vzor nasleduje aj ich mladší syn

"Milujem NY, jeho ruch a autenticitu s dávkou rebélie. A popri tom, milujem byť matkou, priateľkou, milenkou a herečkou.“

To, čo podľa nej robí ženy sebavedomejšími vo svojom tele, je viera vo vlastnú individualitu. A hoci sa to nezdá, ono na tom zrejme niečo bude. Asi je skutočne na čase, začať si konečne veriť. Pokiaľ sa chceme posunúť ďalej, tak jednoznačne.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe