Presunúť na hlavný obsah

Kráľovná Alžbeta II. oslávila krásnych 96 rokov: Svet prekvapila fotkou, kde mala len dva roky

Zahraničné celebrity

Na čele britskej monarchie stojí už celých sedem dekád. A pred pár dňami oslávila svoje 96. narodeniny. Kráľovná Alžbeta II. je najdlhšie vládnucou panovníčkou na svete a celý svet ju aj obdivuje. Inak to nebolo ani v deň jej narodenín, kedy kráľovská rodina ukázala Alžbetu II. ako dvojročnú princeznú. Vyzerala ako anjelik.

Minulý štvrtok patril britskej panovíčke Alžbete II. Bol to deň jej 96. narodenín. Ak si myslíte, že kráľovná si tento významný deň pripomenula pohodlne usadená v kresle s čajom v ruke, ste na omyle. 

Kráľovská rodina totiž tesne pred panovníčkinimi narodeninami zverejnila na svojom oficiálnom účte na Instagrame Alžbetu II., ako stojí medzi svojimi dvomi snehobielymi fellskými poníkmi, ktorí sa volajú Bybeck Katie a Bybeck Nightingale. Kráľovná vyzerá, akoby zastavila čas, akoby vôbec nestarla. 

O deň neskôr, teda na Alžbetine narodeniny 21. apríla, sa kráľovská rodina podelila so svetom s ďalšou vzácnou fotkou. Archívny záber zachytáva kráľovnu ešte ako malú, dvojročnú princeznú. Vyzerala ako anjelik. V bielej košieľke, ležiac na bruchu, si rukami podopierala hlavu a široko sa usmievala do objektívu fotoaparátu. Ide o naozaj veľmi cenný záber, ktorý svet nikdy predtým nevidel. 

"Všetko najlepšie, Vaša výsosť! Dnes, pri príležitosti kráľovniných narodenín, zdieľame túto fotografiu, na ktorej mala dva roky," píše sa v úvode príspevku zverejnenom 21. apríla na účte kráľovskej rodiny na Instagrame. 


Kráľovná si svoje 96. narodeniny len pripomenula, oslavy sa tradične presúvajú na jún, kedy si pripomenie aj svoje sedemdesiatročné jubileum svojho nástupu na trón. Alžbeta II. sa dostala na čelo britskej monarchie vo svojich 25. rokoch a to po tragickej smrti otca v roku 1952. 
 
Kráľovnú v uplynulých mesiacoch sužujú zdravotné problémy, ktoré sú spojené s pohybovým aparátom. Britská panovníčka kvôli nim musela vynechať viacero verejných podujatí a to vrátane veľkonočných bohoslužieb.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe