Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Haute Couture jeseň/zima 2022/23: Návrat do 30. rokov Mademoiselle CHANEL

Móda

Prostredie je inšpirované kamuflážou optických ilúzií s hrou tvarov a pruhov. Virginie Viard sa v kolekcii CHANEL Haute Couture jeseň/zima 2022/23 vracia do 30. a 70. rokov 20. storočia.

Virginia Viard, kreatívna riaditeľka módneho domu CHANEL predstavila počas Haute Couture weeku novú kolekciu. „Predstavila som si prehliadku Haute Couture jeseň-zima 2022/23 v nadväznosti na predchádzajúcu show, ponechávajúc priestor na experimentovanie,“ hovorí Virginie Viard.

Čítajte: CHANEL otvoril svoj historicky prvý butik v Prahe: Dokonalé spojenie módy, krásy a vône

 

Dôležité miesto mala skupina umelcov, ktorí ju obklopujú, pozostávajúca z mien ako Xavier Veilhan, Sébastien Tellier, Charlotte Casiraghi a Pharrell Williams a modelka Vivienne Rohner.

VIDEO: CHANEL Haute Couture jeseň/zima 2022/23

 

 

V tejto novej kolekcii možno vidieť obleky, dlhé šaty, ako si ich predstavovala Mademoiselle Chanel v tridsiatych rokoch minulého storočia: priliehajú na telo, aj keď tu majú silné ramená, a plisované šaty ako napríklad svadobné šaty. Rovnako čipka, intarzovaná, prepracovaná, nie vyšívaná, ale premaľovaná. Paleta kolekcie Haute Couture pozostáva z jasnej zelenej, khaki, béžovej, ružovej, veľa čiernej a striebornej.

Z výročnej kolekcie High Jewellery ‘1932’, ktorá vzdáva hold prvej a jedinej kolekcii ‘Bijoux de Diamants’ vytvorenej v roku 1932 Mademoiselle Chanel, sa Virginie Viard rozhodla použiť náhrdelníky ako „nebeské prvky, pretože sa hodia k plisu a riaseniu“.

Čo sa týka topánok, okrem lodičiek s T-pásikom, sa v kolekcii objavujú kovbojské čižmy, ktoré dodávajú dlhým sukniam šmrnc a spájajú sa s jazdeckým centrom Étrier de Paris, miestom vybraným na usporiadanie show. „Tieto čižmy tiež odzrkadľujú predchádzajúce predstavenie Haute Couture, ktoré otvorila Charlotte Casiraghi na koni,“ dodáva Virginie Viard.

Čítajte viac: VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2022: Virginie Viard sa vrátila do čias 20. a 30. rokov avantgardy

 

Okrúhle ramená, hranaté chrbty, výšivky s geometrickými tvarmi a vzormi sú odkazom na 30. roky 20. storočia. Pri pohľade späť do 70. rokov 20. storočia rezonujú s konštruktivizmom veľmi „grafického“ dekoru. Kľúčové slovo, ku ktorému bol Karl Lagerfeld obzvlášť pripútaný.

Prostredie je inšpirované kamuflážou optických ilúzií s hrou tvarov a pruhov. „Xavier Veilhan sa bavil pri premene miesta na pohlcujúcu inštaláciu, ktorá je mäkká, ako sa posúva, a v ktorej má hudba svoje miesto.“

Túto slobodu vyjadruje opäť tvíd, veľké pánske klobúky a peleríny s veľmi širokými okrajmi. „Rada prelomím aj grafický prístup prirodzeným vzhľadom. Šaty zostávajú ľahké, ženské, určené na nosenie. Neviem si predstaviť, že by som to robila inak.“

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe