Presunúť na hlavný obsah

Intenzita sexuálneho aktu zvyšuje u mužov libido aj túžbu po partnerke: Aká je ideálna rovnica aby ste predchádzali nevere?

Sex

Čo myslíte, existuje ideálna rovnica toho, ako často mať s partnerom sex? Podľa odborníkov áno. A nielen to. Vďaka tomu dokážete eliminovať aj neveru.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým aká rovnica je ideálna, pokiaľ ide o intenzitu a frekvenciu vzájomného sexuálneho aktu? Čo myslíte, naozaj platí, čím viac, tým lepšie? Populárna predstava by naznačovala, že odpoveď na túto otázku je áno. Často totiž čítame o veľkých benefitoch sexu vo vzťahu, ktoré naznačujú, že každodenná intimita môže byť jednou z ciest k väčšiemu šťastiu. 

Čítajte tiež: Šesť rokov po rozvode som stretla svojho exmanžela: Spravili sme niečo naozaj šialené, čo nám zmenilo život

Avšak tu treba pochopiť zásadný rozdiel. Prejavy intimity nie sú len o sexe. A to je kľúčové. Kým každodenný fyzický kontakt je nevyhnutný, pokiaľ chcete, aby medzi vami všetko fungovalo tak ako má, so sexom to tak nie je.

"Medzi sexom a šťastím sme našli priamu súvislosť. Hoci častejší sex je spojený s väčším šťastím, toto prepojenie už nebolo významné pri frekvencii viac ako raz týždenne. Samozrejme je dôležité udržiavať intímne spojenie so svojím partnerom bez toho, aby ste vyvíjali príliš veľký tlak. O tom sú dotyky, bozky, pohladenia a tie by mali byť intenzívne."

Mohlo by vás zaujímať: List pre môjho bývalého: Ďakujem, že si mi zlomil srdce, bolo to to najlepšie, čo si mohol pre náš vzťah urobiť

"Inak potom dvojice nadobúdajú pocit, že častý sex je ich "povinnosť, čo vyvoláva stres. Preto je viac realistické mať sex raz do týždňa ako raz do dňa. Dokonca presne takáto frekvencia zvyšuje aj mužské libido, túžbu po partnerke a je ideálnym modelom na to, aby ste predchádzali nevere,"  prezradila Dr. Amy Muise pre CTV NEWS.

Jednoducho povedané, neexistuje súvislosť medzi častejším sexom a väčším šťastím pri frekvenciách vyšších ako raz týždenne pre priemerného človeka. Sex nemá neobmedzené výhody pre spokojnosť vo vzťahu a tak sa treba asi aj nastaviť. Dôležité je však sústrediť sa práve na intenzitu vzájomného prepojenia. 

Aká frekvencia sexu je podľa Vás ideálna?

spolu hlasovalo 582 ľudí