Presunúť na hlavný obsah

Rozbalením darčekov sa Vianoce nekončia! Pozrite si 5 tipov pre dospelých, ako si užiť celý Štedrý večer

Zábava

Tiež sa už tešíte na Štedrý večer „po“? Večera zjedená, darčeky rozdané, deti sa hrajú s novými hračkami, v rodinnej obývačke zavládne pohodička pohoda. Je to ideálny čas, kedy si dospelí otvoria fľašu kvalitného vínka, dajú si tradičný domáci punč alebo si pripravia obľúbený koktejl. Možno vás to prekvapí, ale ideálnym drinkom pre túto chvíľu môže byť aj kvalitná, mrazivá vodka. Inšpirujte sa 5 pravidlami, vďaka ktorým si kvalitnú vodku naozaj vychutnáte.

1/ V spoločnosti chutí najlepšie

Najlepšie si vodku vychutnáte v spoločnosti vám blízkych ľudí, s ktorými sa cítite dobre a pri výnimočnej príležitosti, čo Vianoce dokonale spĺňajú. Na stole by nemalo chýbať ani dobré jedlo, o ktoré na Štedrý večer nie je núdza. Nebojte sa obohatiť ponuku po štedrovečernej večeri nevšednými chuťovkami, ktorými zvyknú zajedať drinky Severania a doprajte si k vodke kaviár, údené slede či domáce kyslé uhorky. Nezabudnite ani na čerstvé celozrnné pečivo a čistú neperlivú vodu.

2/ Vyberte si skutočnú kvalitu

Medzi najkvalitnejšie a najčistejšie vodky na svete patrí Finlandia Vodka. Ako názov napovedá, pochádza z Fínska, krajiny, ktorá sa nám na prvé počutie spája s čistotou prírody, chladnou krásou a ľadovcami. Finlandia Vodka vznikla z toho najlepšieho, čo Fínsko ponúka a vďaka tomu je mrazivo priezračná a krištáľovo čistá. Jej jedinečnosť spočíva v čistej ľadovcovej pramenitej vode, ktorá je jedným z najčistejších prírodných vodných zdrojov na svete. Spojenie s vynikajúcim jačmeňom s veľmi nízkym objemom olejov zaručuje sviežu chuť a priezračnú štruktúru.

3/ Zima, chlad, ľad

Mnoho rodín si po štedrovečernej večeri dopraje dezert v podobe zmrzlinového pohára. Postarajte sa rovnako aj o vodku a nezabudnite ju dostatočne včas uložiť do mrazničky. Mínusová teplota zmení viskozitu vodky a vďaka tomu je oveľa lahodnejšia. Neplatí to pre ochutené druhy ako sú Fusion Finlandia. Tie je lepšie uložiť do chladničky, pretože mínusová teplota zvykne ich chuť stlmiť.

4/ Na pohári záleží

Na vodku sú vhodné malé 0,05 l poháriky. Platí, že čím väčšie poháre na vodku použijete, tým kratšie bude trvať príjemný večer. Nezabudnite, že vodka miluje zimu, chlad a ľad a pred konzumáciou dajte poháriky na chvíľu zachladiť do mrazničky.

5/ Miešajte decentne

Vodka je základom mnohých obľúbených koktejlov ako je napríklad Vodka Martini či klasický Cosmopolitan. Nebojte sa na Vianoce vyskúšať aj menej obvyklé receptúry, v ktorých využijete ingrediencie, typické pre zimné obdobie. Vodka totiž nádherne ladí s voňavou kávou, horúcou čokoládou, pravou vanilkou či hrejivou škoricou. Pri experimentovaní však nezabudnite na dôležité pravidlo: Vodka je kráľovná, ktorá si pozorne vyberá, akou spoločnosťou sa obklopí. Doprajte jej preto len dve či tri doplnkové ingrediencie. Ak ich pridáte napríklad sedem, kráľovná sa vám stratí.

Inšpirujte sa naším špeciálnym receptom:

Ingrediencie:
45 ml Finlandia® grapefruitová vodka
135 ml horúceho čaju
Med
Lístky mäty
Vodku a horúci čaj nalejte do skleneného hrnčeka, pridajte med a premiešajte. Ozdobte lístkami čerstvej mäty a môžete podávať.

Advertoriál pripravený v spolupráci s Koft, s.r.o.

 

- Najčítanejšie -