Presunúť na hlavný obsah

Trend roka 2023 v bývaní, ktorý sa vám bude páčiť: Takto dostanete von všetku negatívnu energiu

Bývanie

Domáci wellness ako trend roka 2023 si dokonale získa všetky vaše zmysly. Prinášame vám zopár inšpirácií, vďaka ktorým si časť domova premeníte na oázu pokoja.

Domáce wellness & spa

Vytvorte si vo vašej kúpeľni kútik, v ktorom budete mať čas len pre seba. Čas je najväčší luxus posledných dní. V dobe, keď máme pocit, že nám stále niečo unikne, je venovanie sebe samému, svojmu duševnému zdraviu, investíciou pre krajší a šťastnejší život. Horúci voňavý kúpeľ, prítmie a dobrá kniha alebo relaxačná hudba. Meditujte a bez výčitiek.

Čítajte tiež: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

Drevené a prírodné doplnky

Masážny kameň z gua sha na tvár a telo, kefa na telo, drevený exfoliant na nohy, hodvábny uterák na tvár, čelenka a župan z hodvábu. Výbavička, ktorú pri kúpeli oceníte. Hýčkanie si svojho tela a starostlivosť o neho od hlavy po päty vám zlepší kvalitu života, verte nám. 

Vôňa alebo osviežovač vzduchu

Nie je sviečka ako sviečka. Syntetické vône vám nezaručia relax, práve naopak, môže vás začať bolieť hlava. Pri vôňach ako sú sviečky, vonné tyčinky, difúzery a osviežovače vzduchu sa neoplatí „šetriť“. Kvalitné vône sú možno trošičku drahšie, ale vydržia vám dlhšie a navodia atmosféru, ktorá vám pripomenie pobyt vo wellness centre a spa. Sviečka Héméra od Trudon z kolekcie Albatres (Ingredients-store.com) predstavuje aromatickú vôňu koriandra, kosatca a santalového dreva. Prírodný kameň mliečnej farby krásne rozptyľuje svetlo.

Uterák z bio bavlny bez záťaže pre planétu

Prírodný materiál je dôležitý aj v otázke výberu uterákov a osušiek. Akýkoľvek pôžitok je dnes otázkou postoja k udržateľnosti, z ktorej sa stáva nielen filozofia, ale životný štýl. Mäkučký uterák z bio bavlny je príjemnou bodkou za ukončením vášho spa rituálu. 

Mohlo by vás zaujímať: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

- Najčítanejšie -