Presunúť na hlavný obsah

Neverila, že to niekam dotiahne, napokon sa stala idol 90. rokov: Skutočne sebavedomá sa Claudia Schiffer cítila až v 50-tke

Zahraničné celebrity

Claudia Schiffer bola jednou z najvýraznejších topmodeliek 90. rokov a na vrchole slávi sa držala ešte ďalšie desaťročia. Predvádzala lukratívne modely, pózovala pre prestížne magazíny, založila vlastnú beauty značku… až sa nechce veriť, že skutočne sebavedomá sa začala cítiť v polčase svojho života.

Topmodelka, biznismenka, herečka, manželka, trojnásobná mama… všetkými týmito titulmi sa pýši Claudia Schiffer, ktorá bola i múzou veľkého Karla Lagerfelda. Meter osemdesiat vysoká štíhla kráska s dokonale symetrickou tvárou a hustou korunou krásy sa pre modeling akoby narodila, pritom sama o tom presvedčená nebola. 

Claudia Schiffer sa stala modelkou náhodou, odmalička sa videla ako právnička, napokon od tínedžerského veku pracovala u otca v advokátskej kancelárii. Osud to však zariadil inak. Keď ako 17-ročná tancovala na parkete v düsseldorfskom klube Checkers, neunikla oku šéfa modelingovej agentúry Metropolitan Model Agency Michel Levaton, ktorý jej ponúkol kariéru modelky. Stredoškoláčka po dohode s rodičmi spočiatku fotila počas víkendov a prázdnin, prioritou bolo vzdelanie.

Po dokončení školy odcestovala do Paríža, kde raketovo odštartovala jej hviezdna kariéra. Boli to jej ideálne miery, modré oči, plné pery a husté blond vlasy, ktoré priťahovali pozornosť renomovaných fotografov a značiek. Na konte mala čoraz viac spoluprác a už v roku 1993 sa Schiffer stala najlepšie platenou topmodelkou planéty.

Prečítajte siPrvá dáma Francúzska má po 50-tke výzor femme fatale: Carla Bruni vyzerá ako táto modelka o 30 rokov mladšia

Nebol nik, kto by ju nepoznal a neobdivoval. Nemeckej kráske ležal svet pri nohách, na absolútny vrchol ju vyniesla spolupráca s návrhárom Karlom Lagerfeldom, ktorý si ju vybral za novú tvár značky Chanel. Napriek všetkým úspechom a míľnikom, ktoré modelka dosiahla, sa nikdy necítila dostatočne sebavedomá. Zmenilo sa to až pri oslave jubilea. "Som taká šťastná, že mám 50-tku. Nikdy v živote som sa necítila sebavedomejšia. Nepokúšam sa vyzerať alebo cítiť mladšie, teraz sa prijímam," citoval Schiffer britský Daily Mail v roku 2020.

Prečítajte siChrissy Teigen a John Legend sú trojnásobní rodičia: Krásna správa prišla po sérií injekcií a ich najťažšom životnom období

Dnes má 52 a je krásne, že prežíva jedno z najkrajších období života. Keď sa stala mamou, netajila sa tým, že materstvo je to, čo ju skutočne napĺňa. Rodinu si založila s filmovým režisérom Matthewom Vaughnom, ktorý je od roku 2002 jej manželom.

"Než som stretla Matthewa, pracovala som nonstop. Len čo sme sa dali dokopy, otvoril sa mi úplne nový svet. Keď som porodila prvé dieťa, moje priority sa zmenili. Materstvo je presne to, čo je môj svet," povedala dávnejšie Claudia. Aktuálne je mamou troch detí a svoj čas venuje najmä rodine a manželovi.