Presunúť na hlavný obsah

Seriál Bridgeton z neho spravil miláčika ženského publika: Najkrajší muž sveta predbehol aj Chrisa Hemswortha

Zahraničné celebrity

Ako vyzerá ideál mužskej krásy? Nad touto otázkou si už nemusíte lámať hlavu, odpoveď priniesli vedci, ktorí spomedzi slávnych hercov na základe tzv. "zlatého rezu krásy” vybrali seriálového vojvodu Simona Basseta.

Nie je to tak dávno, čo sa seriál Bridgerton, ktorý nájdete exkluzívne na Netflixe a ktorý zobrazuje historický život londýnskej smotánky, stal trhákom. Veľkej popularite sa následne tešil i herec Regé-Jean Page, charizmatický Angličan s výzorom modela. Patrila mu jedna z hlavných úloh a to postava Simona Bassetta, vojvodu z Hastingsu. 

Ženské publikum si ho okamžite obľúbilo. Ukážkovo vypracované telo, uhrančivý pohľad, krásny úsmev, výrazné a symetrické črty tváre… to všetko z neho robí sexidola. Aj podľa odborníkov si tento titul zaslúži. 

Prečítajte siPred 16 rokmi sa zrodila svätá trojica: Paris Hilton vytiahla túto fotku, aký je dnes vzťah troch škandalóznych kamarátok?

Podľa matematického vzorca, ktorý funguje na základe tzv. mappingu tváre, má spomedzi hollywoodskych hercov tvár dokonalú na 93,65 percenta. Regé-Jean Page sa tak stal najkrajším mužom planéty. "Má klasicky krásnu tvár a nádherné hnedé oči," podčiarkol doktor De Silva hercove hlavné prednosti. Oči má posadené zo všetkých kandidátov najlepšie, z analýzy vyplynulo, že sú dokonalé na 99,8 percenta. "Tiež má dokonale tvarované pery," dodal De Silva, uznávaný plastický chirurg. Práve on vyvinul matematický vzorec, na základe ktorého od roku 2016 vyberá tých najkrajších slávnych ľudí planéty.

Ako už bolo spomenuté, vzorec funguje na princípe tzv. mappingu tváre. Táto metóda sa odráža od starovekého vzorca krásy. De Silva teda využil súčasné technológie, aby porovnal tvárové rysy s preferenciami starovekého Grécka. Pri výpočte sa vychádza z tzv. zlatého rezu, ktorý určuje, čo je dokonale krásne. V prípade tvárí sa zaoberá symetrickosťou a všeobecnými rysmi.

Prečítajte siPol roka po premiére nevie prestať rozprávať ako Elvis: Austin Butler vynaložil veľkú obetu, aby stvárnil kráľa rock'n'rollu

Tvár dokonalú na 93,53 percenta má filmový Thor Chris Hemsworth, čím obsadil druhé miesto. Tretím najkrajším hercom planéty sa stal Michael B. Jordan, na bronzovú priečku ho dostala dokonalosť v podobe 93,46 percenta. Vlaňajší víťaz Robert Pattinson skončil na šiestom mieste.

- Najčítanejšie -