Presunúť na hlavný obsah

Ikonická Olivia Culpo si prešla anorexiou, šikanou aj depresiami: Navonok predstierala, že je všetko skvelé, vo vnútri bola na dne

Zahraničné celebrity

Je mladá, úspešná, vyzerá perfektne. No aj ona si prešla skutočne náročným obdobím, kedy bola v ťažkých depresiách a nevedela ako ďalej. Teraz robí Olivia Culpo osvetu medzi ženami ako takúto životnú fázu prekonať a nájsť opäť sama seba.

Všetci sme si viac podobní, ako si myslíme, prechádzame životom s podobnými vzostupmi a pádmi, dobrými a zlými obdobiami

Olivia Culpo je ženou, ktorá má na svojom konte množstvo úspechov. Predvádzala pre najprestížnejšie módne domy, pravidelne sa objavuje na titulkách najznámejších módnych plátkov, fotí množstvo kampaní, účinkuje v reklamách. Ženy obdivujú jej dokonalé telo a inšpirujú sa jej rutinou v mnohých ohľadoch. Mužov samozrejme tiež nenecháva jej výzor chladnými a my sa ani nedivíme. 

No aj napriek tomu, že je pre mnohých vzorom si sama prešla životnou fázou, ktorá ju dostala na úplné dno. Dobre vie, čo je to šikana, ponižovanie, depresie a odmietanie jedla. 

"Najhoršie je, ak ste odrazu mentálne, emocionálne a duchovne na mizine. Vtedy máte pocit, že nie je cesta späť a nič s tým nedokážete spraviť. U mňa sa to prejavilo tak, že som bola najskôr v depresii. Nemala som chuť do jedla, príliš veľa som pila, fajčila, nemohola som spať. Ale stále som fotila na sociálne siete a tvárila sa, že je všetko skvelé."

Prečítajte si: Manželstvo Catherine Zeta-Jones a Michaela Douglasa trvá 22 rokov: Herečka kedysi neverila, že spolu ostanú tak dlho

Našťastie má okolo seba ľudí, ktorý si jej zmeny všimli aj napriek nádherným usmiatym fotkám na sociálnych sieťach a podali jej pomocnú ruku. Toto je mimoriadne dôležité, pretože každý z nás občas potrebuje dodať silu napredovať. Treba si uvedomiť, že reálny život sa od toho na sieťach výrazne líši. A platí to rovnako pre hollywoodske krásky ako pre bežných ľudí. 

"Pocit zúfalstva je hrozný. Takže cítim zodpovednosť voči komukoľvek inému, kto prechádza niečím podobným povedať, že je v poriadku nebyť v poriadku.... Zdieľam to, pretože chcem zdôrazniť to, čo treba vedieť: Instagram je pre každého najlepšia verzia seba a svojho života. Môže nás to oklamať, aby sme si mysleli, že v iných svetoch je všetko dokonalé. Čo NIE JE pravda."

"Všetci sme si viac podobní, ako si myslíme, prechádzame životom s podobnými vzostupmi a pádmi, dobrými a zlými časmi.... Dejú sa ťažké veci a najdôležitejšie je dokázať sa každé ráno postaviť a uvedomiť si, že tá chvíľa pominie. Treba byť trpezlivý. Žiadny filter neodstráni bežné vzostupy a pády života, ktoré všetci máme."

Prečítajte siRola Stiflerovej mamy z nej spravila bohyňu sexu: Napriek tomu, žiť naplno začala až po 60-tke

Práve po tejto svoje skúsenosti sa snaží ženám a nielen im ukázať, že všetci sme len ľudia, máme právo byť aj smutní, sklamaní, nešťastní, no nemali by sme mať problém povedať to nahlas a požiadať o pomoc. Najhoršie, čo človek môže urobiť je predstierať, že je všetko idylické a vo vnútri pritom trpieť.