Presunúť na hlavný obsah

Šaty ako symbol ženského elementu: Ich dĺžku však treba prispôsobiť veku a životnej fáze, v ktorej sa nachádzame

Móda

Šaty sú kúskom, ktorý dokáže vyzdvihnúť ženský element na maximum. Je len na vás, po akých vzoroch a materiáloch siahnete, dôležité je však všímať si samotnú dĺžku. Tu už totiž nielen figúra, ale aj vek zohrávajú úlohu.

20+

Šaty mnohí dizajnéri vnímajú ako dokonalý symbol ženstva. Pridávajú nám sexappeal, vieme nimi vytvoriť efekt jemnosti, zvodnosti, či éterickosti.  Tak ako však podliehajú trendom strihy, materiály a vzory, treba sa zamerať aj na samotnú dĺžku. Každý vek si totiž žiada niečo iné. 

Inšpirujte sa: Športové stylingy, ktoré sú IN: Módne trendy ovládli tenisky, ktoré si s týmito outfitmi zamilujete

V dvadsiatke si môžete dovoliť ešte mestskú hravosť a akékoľvek úlety sú vlastne tolerované. Čo sa týka dĺžky, mini verzie sú priam žiadanými. Pokojne odhaľte pekné, štíhle nohy a ukážte sa. Myslite však na to, že ak idete do mini dĺžky, výstrih voľte skôr minimalistický. 

30+

V tridsiatke by ste už mali mať jasne zadefinovaný štýl. Skúste sa oveľa viac sústrediť na príjmenú nedbalú eleganciu. Voľte premyslené strihy, upútajte tým, že presne viete, ktoré prednosti máte nechať vyniknúť.

Dĺžka nad kolená je veľmi príjemnou voľbou, kedy niečo ukážete, no zároveň už dávate najavo svoj fashion status.

40+

V čase okolo štyridsiatky sa celkovo menia naše preferencie. Je to fáza života, kedy opäť začíname mať oveľa viac času na seba. Vítaná je minimalistická elegancia, ktorá len podčiarkuje prirodzenú krásu ženy. Rovné strihy, slip dress, symetrické línie, to všetko sa vám bude naozaj hodiť. 

Neprehliadnite: Sporty chic: Farba roka 2022 sa preniesla aj do športových kreácií, toto sú najväčšie trendy

Ak máte peknú postavu, pokojne siahnite po šatách v dĺžke pár centimetrov nad kolená, no verte, že aj dlhé verzie dokážu pridať atraktivitu. Možno oveľa viac ako predpokladáte.

- Najčítanejšie -