Presunúť na hlavný obsah

Autorka knihy Žena bez krídiel prezradila svoju cestu za šťastím a úspechom: Ak sa pre niečo rozhodnete, príležitosti si vás nájdu

Zábava

Jej román Žena bez krídiel je skutočne inšpiratívnym a mnohé z nás sa v hlavnej hrdinke nájdu. Ide o prvý z liečivých románov z cyklu piatich pod názvom Život bez masky, ktoré sa autorka a energetická terapeutka Veronika Klenová Zíšková chystá vydať. Kde nachádza inšpiráciu a čo jej pomáha napredovať?

Venujete sa energetickej terapii. Ako ste sa k tejto práci dostali, čo Vás k tomu priviedlo?

Začínala som ako masérka. O energiách a jej sile som často počúvala od spolužiakov z masérskych kurzov. Čím viac informácií som mala, tým som viac túžila spoznať fyzickú schránku tela pod povrchom. A poznáte to, keď sa pre niečo rozhodnete, príležitosti si vás nájdu samé. Pred konkrétnou energetickou školou som sa stretávala s rôznymi telesnými prejavmi energií počas masírovania. Napríklad som cítila pálenie na palci, keď som upravovala energetický tok klientovi.

Vtedy som sa zľakla samej seba a dostala som sa do bodu, že musím ísť študovať a naučiť sa s energiou a vibráciou pracovať na vyšších úrovniach. Moje rozhodnutie neľutujem, som šťastná, že som nastúpila na vlak poznania. Pretože čím viac som sa učila o energiách, tým som viac spoznávala seba. A to odovzdávam aj mojim klientom. 

Vnuknutie na napísanie môjho prvého liečivého románu mi dal Boh. Inšpirovala som sa vlastnými skúsenosťami, ktoré som často zažívala na začiatku mojej životnej cesty. 

Prostredníctvom svojich kníh sa snažíte ľuďom ukázať ako sa dá žiť krajšie a spokojnejšie. Čím je táto Vaša najnovšia publikácia inšpiratívna?

Áno, to je pravda. Zámerom mojej knihy je, aby sa ľudia viac smiali a boli šťastnejší v ich životoch. Tým budú viac žiariť lásku do sveta. Môj román má inšpirovať ľudí, mužov či ženy, aby odhodili masku obete a znova žiarili. Odísť z jaskyne maximálneho pohodlia je pre mnohých z nás náročné a často nepochopiteľné. Veď načo niečo meniť. A čo keď vás čaká rozprávkový život o pár metrov ďalej?

Hlavná hrdinka Stela sa tiež bála, ale vybrala si odvahu za svoju sprievodkyňu. A jej život sa skvalitnil. Už nemáva depresie, smútok jej netlačí každý večer do pŕs, zaspáva s pocitom blaha, že dnes strávila opäť krásny deň. A to čaká aj na vás. 

Je niečo, čo Vás s hlavnou hrdinkou Stelou spája?

Jej hlboké úvahy o živote, neustále pochybovanie o sebe a nešťastie na chlapov. Taktiež prílišná dôverčivosť, prispôsobivosť a neustále som myslela len pohodlie druhých. Potreba chvály a nerozhodnosť. To ma sprevádzalo dlhé roky môjho života. Našťastie už je to za mnou.  

Ktoré jej vlastnosti obdivujete a na ktorých môžu ženy s podobným osudom stavať? 

Obdivujem určite jej odvahu vísť z komfortnej zóny, dovolila si opustiť nefunkčné a hnilé vzťahy, priznala si svoje záporné vlastnosti, uvedomila si, že nerobila nič pre svoj dávny sen.

Vyrástla z nej prekrásna žena, ktorá v nej žila, len ona sama ju nevidela. Našťastie sa jej hviezda rozsvietila, preto som ju pomenovala Stela - hviezda. 

Veľa ľudí, obzvlášť v dnešnej dobe túži po šťastí. Objaví v nej človek akýsi návod na šťastný život?

Určite áno, je v nej okrem silného príbehu nešťastnej ženy aj mnoho inšpiratívnych cvičení, ktoré mne osobne pomáhali pri vlastnej transformácii.

- Najčítanejšie -