Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie chyby pri zariaďovaní kuchyne: Dizajnéri prezradili zlaté pravidlo, bez ohľadu na meniace sa trendy v interiéri

Bývanie

Kuchyňa, akú ste si vysnívali bez ohľadu na to, aký štýl sa komu viac páči. Zlaté pravidlo, ktorým sa riadia experti z fachu vám pomôže vyvarovať sa chybám, ktoré by ste neskôr ľutovali.

Kuchyňa, ako ju poznáme z amerických filmov a seriálov je tiež miestom, kde sa stretáva celá rodina a priatelia. Je to miesto, v ktorom trávia čas spoločnou prípravou obeda či večere. Vedieť si spríjemniť túto miestnosť práve spoločnými chvíľami je súčasťou moderného životného štýlu, ktorý si ctí rodinu a priateľov, čas spomaliť a žiť pre daný moment. 

Čítajte tiež: Trend roka 2023 v bývaní, ktorý sa vám bude páčiť: Takto dostanete von všetku negatívnu energiu

Najväčšie chyby pri zariaďovaní kuchyne

Zariaďovanie po častiach a dokupovanie spotrebičov

Najskôr je dobré ujasniť si predstavu, ako by vaša kuchyňa mala vyzerať a pozrieť si inšpirácie hotových kuchýň a ísť „podľa návodu“. Berte do úvahy štýl celkového bývania a interiéru, aby nebola každá miestnosť v inom štýle a korešpondovala. Nikdy nekupujte spotrebiče po častiach, nakoľko sa vám ľahko môže stať, že vám v kuchyni nevyjde miesto, nebudú vám sedieť rozmery a nezapasuje vám to do celku.

Zástrčky

Predtým ako si dáte navrhnúť kuchynskú linku alebo si ju objednáte, dobre si skontrolujte, kde máte zástrčky. Je dôležité vopred si predstaviť, kde budete tráviť v kuchyni čas varením a prípravou jedál.

Málo priestoru na pohyb
Kuchyňa by mala byť vzdušná a mali by ste v nej mať dostatok priestoru na pohybovanie. Práve s priestorom súvisí aj zlaté pravidlo, ktorého sa držia skúsení dizajnéri.

Neprehliadnite: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

Interiéroví dizajnéri a ich pravidlo „trojuholníka“

Metóda kuchynského trojuholníka je medzi odborníkmi a interiérovými dizajnérmi najčastejšie používaná. Je to základ konštruktívneho plánovania a zariaďovania kuchyne. Najdôležitejšiu úlohu v ňom hrajú tieto tri veci – chladnička, drez a sporák. Vaša varná doska, drez a chladnička budú všetky umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba, čo optimalizuje váš pracovný priestor a znamená, že pri používaní priestoru je všetko na dosah ruky.