Presunúť na hlavný obsah

Fitness trendy, ktoré sľubujú zázraky na počkanie: Zostava, ktorá je vhodná v každom veku a pomôže vám k sexi krivkám

Chudnutie a diéty

Pri cvičení je pravidelnosť základ. O tom netreba ani diskutovať. Dôležité je však aj samotné nastavenie a zostavenie rutiny. Čo dokáže pomôcť v pomerne krátkom čase ku krásnym krivkám?

Cvičenie je pre udržanie tela a zdravia v kondícii nevyhnutné. Ide o element, ktorý pomáha skvalitniť náš život a hoci si to neuvedomujeme, má vplyv na naše nálady, emocionálno a samozrejme aj na fyzické telo. Ideálne je však siahnuť po zostave, ktorá je overená, zapojíte pri nej všetky partie a svoj výkon budete prispôsobovať aktuálnemu nastaveniu. Len tak totiž dosiahnete výsledky po akých túžite niekde v podvedomí. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

Práve preto je mimoriadne dôležité do tréningovej aktivity implementovať rôzne typy cvičenia, ktoré udržia organizmus v neustálom očakávaní a stresovom faktore, čo v konečnom dôsledku podňecuje efektívnejšie spaľovanie. Pozrite sa spolu s nami na rutinu, ktorá dokonale funguje. 

Silový tréning, kardio a pilates

Toto je považované za úplne ideálnu kombináciu, čo sa týka cvičenia. Začínať by ste vždy mali kvalitným kardiom, potom je dobré si dať silový tréning a ten striedať s pilatesom alebo jógou. 

1. Pri kardiu sa zamerajte na beh, jazdu na bicykli, spinnig, skrátka čokoľvek, čo pomáha intenzívne spaľovať tukové zásoby. Cvičenie s vyššou intenzitou totiž vždy zvýši tepovú frekvenciu a pomáha nám chudnúť naozaj rýchlo. 

2. Pri samotnom silovom tréningu je podstatné budovanie svalovej hmoty a zlepšenie funkcie svalov ako takých.Takisto dosiahnete vyššiu vytrvalosť, spevníte si figúru a dopracujete sa k súmernejším krivkám. 

3. Jóga, či pilates sa postarajú o zlepšenie kondície, natiahnutie a predĺženie skrátených svalov a pohyblivosti ako takej.

Neprehliadnite: 4 akože zdravé potraviny, ktoré sú v skutočnosti pre nás zlé: Tieto vyhľadávame v obchodoch zdravej výživy často

Ideálna fitness rutina:

  • šprint (15 min)
  • prednožovanie (3 min)
  • brušáky (1 min)
  • zdvihy nôh (2 min)
  • drepy (2 min)
  • výskoky (1 min)
  • brušáky (1 min)
  • jumping jack (2 min)
  • pozdravy slnku a základné jógové cviky (5 min)

​Takáto rutina dokáže veľmi účinne rozvíjať silové schopnosti, svalovú vytrvalosť, svalový objem, podporuje spaľovanie tukov, zlepší vám koordinačné a stabilizačné vlastností, flexibilitu a precvičujú sa tu aj tzv. skryté svaly. Tak, čo skúsite to?

- Najčítanejšie -