Presunúť na hlavný obsah

Slovenská Ballerina Farm: Päťnásobná mama Ria Zelisková žije svoj sen

Slovenské celebrity

Táto žena je nesmierne inšpiratívna. Je mamou 5 detí, žije po boku muža svojho života, venujú sa výrobe vína a ona žne úspech aj na sociálnych sieťach. Nechýba jej jemnosť, ženskosť, odhodlanie, ale aj veľká dávka pokory a vďaky.

Nie som typ ženy, ktorá by dokázala byť na materskej a nič nepodnikať

Éterická a pôvabná Ria Zelisková nám neuveriteľne pripomína Hannah alias Ballerinu Farm. Tá kariéru baletky v New Yorku zavesila na klinec a rozhodla sa žiť vidiecky sen.

Neprehliadnite: Couple goals: Známe slovenské páry, ktoré sú spolu cez desať rokov a stále pôsobia ako na začiatku vzťahu

S manželom Danielom majú svoju svoju farmu v údolí Kamas v Utahu, vychovávajú 7 ratolestí a ich život pôsobí absolútne idylicky.  

 

No a Ria Zelisková žije ten svoj sen vo vinárskej oblasti, v Svätom Jure na Slovenku. S manželom sú rodičmi 5 rozkošných ratolestí, vyrábajú vlastné víno, organizujú akcie s tým spojené a Ria je aj aktívna na sociálnych sieťach, kde žne jeden úspech za druhým. Nám je veľmi sympatická svojou úprimnosťou, otvorenosťou, postojmi k životu a aj pohľadom na materstvo.  

"Môj vinár sa volá Michal a ja som Ria. Máme spolu 5 nádherných duší- Ráchel, Juraj, Marína, Emília a Ondrej. Pochádzame zo Svätého Jura, kde si voľakedy vinohrady obrábal skoro každý. Mať víno v pivnici bolo ako mať chlieb v chlebníku. Skrátka must have. Ako deti sme obaja chodili so svojimi rodinami do vinohradov (ja som to z duše neznášala). Michal si však k tomuto remeslu nachádzal cestu a vinárčenie ho každým rokom viac fascinovalo. Poznali sme sa od detstva, no ako pubertiaci sme sa do seba zaľúbili a sme pri sebe už viac ako 16 rokov. Za tie roky sme stihli ukončiť školy, chodiť do práce, vziať sa, mať pár detí, dať výpovede v práci a skúsiť byť “len” vinári."

Prečítajte si: Lásku k fitness našla ako 8-ročná, dnes je viacnásobná majsterka sveta: Tatiana nemala život ako rovesníčky, no nemenila by nič

"Bolo to náročné rozhodovanie- dať výpoveď v stabilnej práci s dobrým platom, ale my sme túžili po niečom inom. Bol rok 2018, keď sme si zapisovali každú predanú fľašku a počítali, koľko musíme predať, aby sme uživili vtedy 5 člennú rodinu. Neotáľali sme, vymýšľali sme stále niečo nové. Hlásili sme sa na jarmoky, pozývali ľudí na naše degustácie… medzičasom pribudli ďalšie dve deti a teraz sme tu."

 

"7- členná vinárska rodina, ktorá z celého srdca miluje to, kam nás každoročne posunie “pár” strapcov hrozna. Aktuálne sa staráme o 7 vinohradov, vyrábame cez tucet rôznych odrôd vína. Vymýšľame zaujímavé ochutnávky, workshopy či teambuildingy. Občas to býva náročné zosúladiť a tak nám pomáha aj naša drahá rodina. Nie sme to len my, za nami stojí silná podpora všetkých rodinných členov a priateľov," napísala na svojej sociálnej sieti.

Ria je skutočne veľmi inšpiratívna a energická. Dokazuje, že rodinný život sa dá skĺbiť s vlastnými biznisom, ak vám nechýba odhodlanie, chuť pracovať a máte pri sebe rodinu, ktorá vás, keď je najťažšie podrží. 

"Chápem, že pre mnohé ženy je nepredstaviteľné, ako sa toto všetko dá stíhať. Lenže ja nemám muža preč z domu 9 hodín denne. My pracujeme spolu, staráme sa o toto všetko spoločne. Keď potrebujem mať vyčlenený čas na písanie blogu a komunikáciu so zákazníkmi, zavriem sa do pracovne a on je s deťmi. Pre mňa je kombinácia tohto všetkého splnený sen." 

 

 

"Nie som typ ženy, ktorá by dokázala byť na materskej a nič nepodnikať. Keďže mám reťazové pôrody, na materskej by som mala byť 12 rokov. Viete, čo by zo mňa bolo po takom čase, ktorý by som venovala výlučne deťom?"

Neprehlaidnite: Bývalý člen čestnej stráže prezidentky Adam Bardy má našliapnuté na kariéru snov: Aká bola jeho cesta ku sláve?

"Som kreatívna duša a práca Vinárovej ženy ma absolútne napĺňa a oživuje moje psychično. Táto práca v spojení s materstvom ma robí šťastnou, lebo vždy, keď je jedného na mňa už veľa, môžem "utiecť" k druhému a odreagovať sa," prezradila v rozhovore pre Feminity.

Rodina je jej splnený sen a ak sa pýtate o čom ešte táto žena sníva, je to vlastný vinohrad. Aby mohli s mužom, to čo milujú, robiť na vlastnom. A my im zo srdca prajeme, aby sa im to podarilo. 

- Najčítanejšie -