Presunúť na hlavný obsah

S manželom ju zoznámili kamaráti, šlo o lásku na prvý pohľad: Princezná Eugénia patrí k najukážkovejším členom kráľovskej rodiny

Zahraničné celebrity

Aj vďaka neteri kráľa Karola III. a Jackovi Brooksbankovi sa nedá neveriť v lásku na prvý pohľad. Ako a kde sa zoznámili už šťastní manželia a rodičia dvoch malých detí?

Vnučka zosnulej kráľovnej Alžbety II. a dcéra jej druhého syna Andrewa, vojvodu z Yorku - princezná Eugénia - patrí medzi najobľúbenejších a súčasne najinteligentnejších členov britskej monarchie. Ľuďom je blízka jej pracovitosť, nezištnosť a dobrosrdečnosť, keďže sa aktívne zapája do charitatívnych činností, a taktiež im imponuje princeznina neškandalózna minulosť na rozdiel od jej otca Andrewa. 

Eugénia z Yorku vyštudovala umenie, anglickú literatúru a tiež politiku. Po štúdiu žila v New Yorku, kde pracovala v aukčnej spoločnosti a po príchode do Londýna sa uplatnila v umeleckej galérii, v ktorej začínala ako asistentka riaditeľky, pričom neskôr sa na túto riadiacu pozíciu prepracovala. Bol rok 2017. 

O rok neskôr prišli zásnuby. Princezná povedala "áno" svojmu dlhoročnému partnerovi Jackovi Brooksbankovi, mužovi so šľachtickým pôvodom a podnikateľským duchom. Brooksbank odišiel z univerzity a pustil sa do práce a podnikania. V kariérnom živote sa mu veľmi darí, zdá sa, že obaja sa navzájom podporujú a ťahajú dopredu. 

Prečítajte si: Netere princeznej Diany majú k svojej tete blízko nielen výzorom: Sestry Spencerové majú rovnaké hodnoty ako Lady Di

Aj Eugénia, aj Jack hovoria, že sa do seba zaľúbili na prvý pohľad. Zoznámenie dvojice bolo skutočne ako vystrihnuté z romantického filmu. Prebehlo v obklopení švajčiarskych hôr, kde 20-ročnú princeznú a o štyri roky staršieho šľachtica zoznámili spoloční priatelia.

"Stretli sme sa, keď som mala 20, on 24. Zamilovali sme sa do seba," citoval princeznú magazín People. "Bola to láska na prvý pohľad. Máme rovnaké vášne a životné nastavenie," doplnila Eugénia. 

Vzťah princeznej z Yorku a Brooksbanka začal v roku 2010. O tri roky neskôr ho preverila vzdialenosť, pretože Eugénia pracovala v spomenutom New Yorku a Jack v Británii. Ich vzťah na diaľku trval dva roky, no ako je zrejmé, zvládli to. Dnes sú spolu v šťastnom manželstve a tešia sa zo svojich dvoch synov. Ich druhorodený chlapček prišiel na svet len nedávno - 30. mája. Nesie meno Ernest George Ronnie Brooksbank, v ktorom je ukrytý odkaz na tých najbližších. 

Neprehliadnite: Princezná Charlotte má črty po prababičke, veľa zdedila aj po mame, budúcej kráľovnej: Čaká ju sľubná, no neľahká budúcnosť

"Meno dostal po svojom prapraprastarom otcovi Georgovi, dedkovi Georgovi a mojom dedkovi Ronaldovi. Augie sa už teraz teší, že je veľký brat," zverila sa Eugénia cez sociálnu sieť. August Philip Hawke Brooksbank prišiel na svet v roku 2021, medzi súrodencami je teda dvojročný rozdiel.