Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Najnovšie trendy v svadobnom líčení pre nevesty: Make-up artistka YSL Beauty vytvorí look krok za krokom

Krása

Svadobný make-up na výnimočný deň nevesty by mal čo najviac vyzdvihnúť jej prirodzenú krásu. Make-up artistka YSL Beauty Katarína Kmecová vás naučí, ako docieliť svadobný look krok za krokom.

 

SUMMER WEDDING STORY

 

Foto a video: Jakub Gulyás
Make-up: Katarína Kmecová / YSL Beauty
Styling a šperky: Marcel Holubec W
Model: Petra D / Exit Model Management

 

Najnovšie trendy v svadobnom líčení kladú dôraz na prirodzenosť, nežnosť a výnimočnú krásu každej z nás. V deň svadby chce byť každá nevesta tou najkrajšou, ale to neznamená, že musí mať na sebe nánosy make-upu. Profesionálna make-up artistka Katarína Kmecová, ktorá líči pre YSL Beauty má dlhoročné skúsenosti s tým, ako vyzdvihnúť prirodzenú krásu každej ženy a líčením jej len dopomôcť rozžiariť. 

Aké sú aktuálne trendy vo wedding make-up líčení?

Minimalizmus, prirodzenosť a nežnosť. To sú trendy nielen, čo sa týka svadobného líčenia. Nevesta by sa mala cítiť vo svoj výnimočný deň krásne a šťastne. 

Pri svadobnom make-upe musíme brať do úvahy aj počasie, pobyt vonku... Čo je v starostlivosti o pleť a v make-upe najdôležitejšie?

V prvom rade je to krásna hydratovaná pleť zbavená šupiniek, zjemnených pórov. Je dobré pred svadbou navštíviť kozmetičku a dopriať si celkový svadobný rituál – peeling, pleťovú masku, masáž. Odporúčam aspoň dva týždne pred svadbou aplikovať na pleť sérum YSL Pure Shots Light Up, ktoré má rozjasňujúci účinok, zjednocuje pleť, tón pleti a zjemňuje tmavé škvrny. 

Hydratačný krém OR Rouge, ikona v YSL starostlivosti o pleť. Pomáha redukovať jemné línie a vrásky. Poskytuje celkové vyhladenie a vypnutie pleti už za 4 hodiny po aplikovaní, zároveň bojuje proti známkam stresu. Dôležité je tiež vybrať správnu podkladovú bázu, existuje aj podkladová báza pre mastnejší typ pokožky, aj pre suchší typ pokožky. Ja som použila YSL Touche Eclat Blur Primer. Na pery som použila hydratačný, jemný, lesklý YSL Rouge Pur. V deň svadby je vhodnejší Rouge Pur Couture The Slim, ktorý má dlhotrvajúci efekt. Úplne najviac, čo osobne odporúčam je fixačný hydratačný sprej, ktorý je dobré aplikovať pred líčením na celkové zvlhčenie pokožky, aby sa lepšie pracovalo s make-upom a na záver líčenia na zafixovanie make-up looku. Nevesta sa môže kedykoľvek počas dňa fixačným sprejom osviežiť. 

Má svadobný make-up nejaké pravidlá? Koľko farieb možno použiť a ako ich kombinovať? Koľko make-upu je „tak akurát“?

Odporúčam skôr pastelové, púdrové odtiene, jemné linky, žiadne ostré hrany ani silné výrazné orámované obočie, ani silné riasy, vyvarovala by som sa výraznému líčeniu a takisto kombinácii výrazných očí a výrazných pier, príliš silnému konturingu tváre. Líčenie má byť jemné, nežné, púdrové a ženské. V svadobnom líčení by mala byť ženskosť a mladistvosť. Veľmi pekné sú napríklad staroružovo červenkasté očné tiene, ktoré som tiež použila v jednom looku našej beauty story. Je to veľký trend a dajú sa použiť aj ako lícenka na líčka. Pri nich by som už nekombinovala s výrazným rúžom. Má to byť prirodzené.

Tiež na svadbu sa veľmi hodí použiť highlighter, perleť a kľudne aj perleťové očné tiene z novej paletky očných tieňov YSL Couture Mini Clutch. V paletke nájdete aj saténové odtiene, ale aj tieto výraznejšie perleťové, ktorá ja používam ako highlighter nad peru, na nos, aj na lícne kosti, veľmi pekne to vyzerá. 

Ktoré ďalšie produkty YSL Beauty si volila na tieto make-up looky a kvôli akým vlastnostiam?

Produkty, ktoré som v beauty story použila sú All Hours make-up s 24 hodinovým krytím s kyselinou hyalurónovou, má hladký, krycí účinok bez silného zaťaženia pleti. Technológia Skin-Fusing™ – zaisťuje dokonalé splynutie make-upu s pleťou. Veľmi dôležitý je tiež korektor Touche Eclat High Cover, má plné krytie a zároveň aj rozjasňuje pleť. Obsahuje kofeín s vitamínom E a tiež výťažok z nechtíka. Použila som vodeodolnú Crushliner linku na oči, šedú perleťovú linku a hnedú. Hnedú som použila aj maskaru Lash Clash a tiež v ďalšom looku aj čiernu Lash Clash, pretože krásne predĺži na svadbu riasy, aj zhustí a nepotrebujete ani klieštiky. Použila som nové očné tiene Couture Mini Clutch v nude odtieňoch a ružových odtieňoch. 

Článok bol vytvorený v spolupráci s YSL Beauty.

 

 

 

- Najčítanejšie -