Presunúť na hlavný obsah

Rozšírené cievky, kruhy pod očami a akné: Toto je prírodná cesta ako sa dopracovať k pleti bez defektov

Krása

Pokiaľ túžite po alabastrovej pleti, skúste staviť na silu prírody. Dokáže hotové zázraky. Najmä, ak spojíte niekoľko základných elementov.

V dnešnej dobe azda každá žena túži po jemnej, hladšej a samozrejme žiarivej pleti. Keďže sme pohltené hektickými vlastnými rozvrhmi, nepravidelnými stravovacími návykmi, nedostatočným spánkom a znečistením, dosiahnutie bezchybnej a krásnej pleti sa stalo náročnou úlohou. Aj keď je na trhu k dispozícii množstvo produktov starostlivosti o pleť a krásu, výbornou voľbou je aj prírodná cesta.

Kurkuma

Kurkuma známa mnohými antibakteriálnymi vlastnosťami, je božským korením, ktoré nikdy nesklame. Ide o silný antioxidant, ktorý pomáha dosiahnuť nádherný glow. Nielenže dodá pokožke lesk, ale tiež ju omladí. Obsahuje kurkumín, ktorý pôsobí protizápalovo a pomáha zbaviť sa opuchov. Nielenže eliminuje voľné radikály, ktoré poškodzujú pokožku, ale tiež zvyšuje produkciu kolagénu, ktorý pomáha udržiavať pokožku pružnú a sviežu.

  • Ako ju použiť?

Zmiešajte asi pol čajovej lyžičky prášku z kurkumy s hrnčekom cícerovej múky. Pridajte vodu a dobre premiešajte, aby sa vytvorila hladká pasta. Naneste túto pastu na tvár a krk a nechajte pôsobiť, kým nezaschne. Potom opláchnite studenou vodou.

Čítajte viac: Najcennejšie sošky Hollywoodu Oscary 2024 sú rozdané: Rozprávková Emma Stone, neprehliadnuteľná Ariana Grande

Med

Med je skvelý hydratačný prostriedok a pomáha udržiavať pokožku dobre hydratovanú. Antibakteriálne vlastnosti medu dokážu predchádzať infekciám, tiež redukujú škvrny a akné. Dokonca si poradí aj s tmavými kruhmi pod očami, či rozšírenými cievkami. Je bohatý na bieliace vlastnosti a pomáha pri hyperpigmentáciách. 

  • Ako ho použiť?

Med môžete aplikovať priamo na oblasť tváre a krku, ale uistite sa, že vaša pokožka je čistá a vlhká. Masírujte niekoľko minút, aby sa vstrebal do pokožky. Potom zmyte vlažnou vodou.

Olivový olej

Olivový olej pôsobí na pokožku ako antioxidant. Pomáha predchádzať predčasnému starnutiu. Je známe, že nanášanie olivového oleja na pokožku po pobyte na slnku bojuje proti rakovinotvorným bunkám. Dokonca opravuje poškodenie kože. Je to nielen skvelé pre pleť, ale dodáva jej aj pekný lesk.

  • Ako ho použiť?

Každý večer pred spaním si pár kvapiek olivového oleja naneste na celú tvár a krk. Masírujte smerom nahor asi dve až tri minúty. Potom ponorte uterák do teplej vody, vyžmýkajte prebytočnú vodu a priložte si ho na tvár a krk asi na minútu. Uterák opäť ponorte do teplej vody a jemne ním zotrite prebytočný maz na tvári a krku. Teraz s ďalším čistým uterákom osušte. 

Šťava z pomarančov

Pomaranče sú plné vitamínu C a pomáhajú pri detoxikácii. Pohár pomarančovej šťavy denne dokáže pri pravidelnosti vyčistiť pleť a omladiť pokožku. Vďaka obsahu vitamínu C a kyseliny citrónovej, viete takýmto spôsobom kontrolovať akné a dodávať pokožke pevnosť.

  • Ako ju používať?

Urobte si z zoho rutinu. Každé ráno vytlačte niekoľko pomarančov. Pridajte štipku soli a trochu čierneho korenia a vypite. Prípadne môžete tiež vziať niekoľko kúskov pomarančovej kôry a rozdrviť ju s niekoľkými kvapkami ružovej vody, aby ste vytvorili hladkú pastu. Naneste túto pastu na celú tvár a po 15 minútach umyte. 

Čítajte viac: Najcennejšie sošky Hollywoodu Oscary 2024 sú rozdané: Rozprávková Emma Stone, neprehliadnuteľná Ariana Grande