Presunúť na hlavný obsah

Linda Pavlova Štroncerová vymenila svetové móla za udržateľnú módu: Dnes je sama sebou a jej život sa zmenil

Slovenské celebrity

Krásna, talentovaná a skutočne veľmi šikovná. Aj taká je Linda Pavlova Štroncerová. Vo svete sa jej meno stalo fenoménom, no ona sa napriek úspechom v modelingu a talianskej kinematografii, rozhodla ísť vlastnou cestou. Predvádzacie móla vymenila za udržateľnú módu.

Vymenila svetové móla za tvorbu vlastnej udržateľnej značky

Linda sa narodila v Žabokrekoch, malom mestečku na severnom Slovensku. Už ako študentka bola veľmi úspešná, no ona snívala o práci modelky a herečky mimo Slovenska. Dva roky po ukončení štúdia na Prešovskej univerzite, keď mala 27 rokov sa rozhodla odísť zo Slovenska a splniť si svoj sen. Presťahovala sa do Ríma. Vo februári 2013 bola Linda vybraná spomedzi 600 kandidátok a získala titul Miss Cinema Europe, s možnosťou zúčastniť sa dvoch ročníkov školy pre hercov v Ríme.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

V zime 2013 mala už na svojom konte aj titul Miss Sympatia na Miss Eurovision International Beauty Contest v Istanbule v Turecku a zaradila sa tak medzi najkrajšie ženy sveta. O mesiac neskôr si ju všimol slávny producent Giacomo Campiotti a rozbehla sa aj jej herecká kariéra vo veľkom.

Predvádzala pre Pradu, Miu Miu, Loriblu, Valentino, Armani, Roberto Cavalli, Stella McCartney, Moschino, Vivien Westwood, Laura Biagiotti, Blumarine, Krizia, Impero Couture a mohli by sme pokračovať. Darilo sa jej maximálne rovnako vo svete modelingu ako aj v hereckej sfére

Počas roka 2017 u nej nastal zlom a začala sa zaujímať o oblasť sociálnych médií a stala sa špecializovanou producentkou obsahu pre cestovanie a luxusný životný štýl.

V roku 2019 odišla do Švajčiarska a o rok neskôr urobila svoju udržateľnú, ekologickú a zelenú značku, ktorá bola uvedená na trh v júni 2021. Sama hovorí, že to bolo ako znamenie z neba. Túžila niečo vlastné vytvoriť, niečo také, čo tu po sebe môže zanechať. A naozaj sa jej to podarilo. 

Je mamou a aktuálne hviezdi nielen s detskými kolekciami. Linda totiž pracuje s látkami, ktoré vytvára z prebytkového alebo odpadového mlieka. Je to maximálne ekologické a praktické.

Neprehliadnite: VIDEO: Topmodelka Michaela Kocianová zo zákulisia Let's Dance: Nikdy som netancovala, učila som sa všetko nanovo

Zaujímavosťou je, že na výrobu jedného takéhoto trička treba 7 litrov mlieka, pričom ak sa vyráva z bavlny a používate vodu, je to až okolo 2750 litrov H2O. Čiže jej kúsky sú skutočne udržateľné a zároveň aj priateľské k planéte. Linda sa v tejto oblasti našla a je šťastnejšia ako kedykoľvek predtým.