Presunúť na hlavný obsah

Princezná Kate sa objavila na verejnosti: Čo naznačuje toto gesto a ako vnímajú daný signál odborníci na kráľovský protokol?

Zahraničné celebrity

Po dlhej dobe sa princezná Catherine objavila na verejnosti a absolútne žiarila. Hoci sa doposiaľ hovorilo, že sa bude držať v ústraní, urobila výnimku. Akým signálom je toto gesto?

Toto gesto je kľúčové pretože, dáva jasný signál progresu

Catherine, princezná z Walesu, sa prvýkrát objavila tento víkend na verejnosti, od diagnostikovania rakoviny. V sobotu sa zúčastnila na vojenskej prehliadke Trooping the Color, ktorá si pripomína oficiálne narodeniny britského kráľa Charlesa III.. Je to vojenská tradícia s podrobnou choreografiou, ktorá siaha viac ako dve storočia do minulosti. Začína v Buckinghamskom paláci a presúva sa dolu na The Mall na Horse Guards Parade, kde Charles dostane kráľovský pozdrav pred vojakmi.

Kate, oblečená v bielych šatách a klobúku, vyzerala elegantne, sofistikovane a žiarila ako kedysi. Na začiatku výročnej oslavy sa viezla v koči spolu so svojimi deťmi a potom vystúpila, aby mohla s rodinou sledovať prelet kráľovského letectva naživo. Princ William jazdil v sprievode na koni. Keď sa Kate objavila na balkóne Buckinghamského paláca, dav jasal. 

Mnohé zdroje totiž tvrdili, že liečbu znáša veľmi ťažko a do konca roka sa na verejnosti neobjaví. Sama vo svojom vyjadrení ohľadom choroby, bola veľmi opatrná vo vyjdareniach. Skôr dávala najavo len nádej.

"Robím dobré pokroky, ale ako každý, kto prechádza chemoterapiou, viem že sú dobré a zlé dni. V tie zlé dni sa cítite slabí, unavení a musíte dať svojmu telu pokoj. Ale v dobrých dňoch, keď sa cítite silnejší, chcete čo najlepšie využiť to, aby ste sa cítili dobre. Moja liečba pokračuje a bude trvať ešte niekoľko mesiacov. V dňoch, keď sa cítim dostatočne dobre, je radosť zapojiť sa do školského života, tráviť čas vecami, ktoré mi dodávajú energiu a pozitivitu, ako aj začať trochu pracovať z domu."

Mohlo by vás zaujímať:  Princezná Kate čaká na „zelenú od lekárov“, aby sa mohla vrátiť do verejnej služby: Jedna vec ju však aktuálne veľmi teší

"Teším sa, že sa tento víkend so svojou rodinou zúčastním King's Birthday Parade a dúfam, že sa počas leta zúčastním niekoľkých verejných stretnutí, no zároveň viem, že nie som z toho ešte vonku. Učím sa byť trpezlivá, najmä s neistotou. Beriem každý deň tak, ako príde, počúvam svoje telo a dovoľujem si dopriať potrebný čas na uzdravenie."

V piatkovom večernom vyhlásení teda Kate uviedla, že urobila dobrý pokrok v liečbe, ktorá by mala trvať ešte niekoľko mesiacov, ale ešte ju čaká dlhá cesta. 

"Kráľovskí predstavitelia budú mať záujem zvládnuť očakávania týkajúce sa postupného návratu Kate na oči verejnosti a tvrdia, že všetko bude závisieť od jej liečby a zotavenia. Je to však budúca kráľovná a pre Britov je veľmi dôležitá. Toto gesto je kľúčové pretože, dáva jasný signál tomu, Kate sa časom aspoň sčasti k povinnostiam vráti," zhodujú sa odborníci na kráľovskí protokol.

Čítajte tiež: Život v paláci sa v poslednom období v značnej miere zmenil: Čím všetkým si rodina Williama a Kate prechádza?