Presunúť na hlavný obsah

Meghan Markle sa „posunula“ z kráľovskej rodinnej drámy, princ Harry ostal zaseknutý v minulosti: Ako ich to ovplyvňuje?

Zahraničné celebrity

Meghan Markle sa vraj už dávno cez kráľovskú rodinu preniesla. U princa Harryho je to predsa len komplikovanejšie. Stále žije v minulosti. Niet sa čo diviť, predsa len, kráľovská rodina je súčasť jeho identity a isté citové väzby a možno nádeje stále pretrvávajú.

Oslava dcéry bez druhej časti rodiny 

Ako informuje magazín Marie Claire, nedávno oslávili princ Harry a Meghan Markle tretie narodeniny svojej dcéry Lilibeth. Oslava sa konala v ich rodinnom sídle v Montecite v Kalifornii. Kalifornia, ktorá je Meghaninou domovskou krajinou, je zároveň od roku 2020 aj domovom jej manžela. Nuž oslava ich dcéry sa konala opäť bez druhej časti ich kráľovskej rodiny. 

Mohlo by vás zaujímať: Meghan Markle prezradila, že sa s Harrym rozhodovali medzi dvoma menami pre princa Archieho: Takto to vyriešili

Už druhý rok nepozvaní na Trooping the Color 

Zároveň sa nedávno v médiách objavila správa, že Harry a Meghan opäť neboli pozvaní na tohtoročný narodeninový sprievod britského panovníka, Trooping the Color, a to už druhý rok po sebe. Podľa zdroja blízkeho okoliu páru, je princ z tohto faktu smutný. Hoci sú to už štyri roky odkedy sa vzdal svojich kráľovských povinností, Harry stále premýšľa nad minulosťou. Oproti nemu, Meghan sa vraj už cez túto kapitolu svojho života preniesla: „Zdá sa, že Meghan sa do určitej miery posunula, ale ona bola súčasťou kráľovskej rodiny len relatívne krátky čas a v Spojených štátoch sa musí sústrediť na oveľa viac ako jej manžel. Je hlavnou hybnou silou ich obchodných podnikov v štátoch, kde Harry po tom, čo každé ráno bral psa na prechádzku, nemal čo robiť, len premýšľať nad minulosťou,“ opisuje ich situáciu kráľovský autor pre spomínaný magazín. 

Princa trápi nedostatok rodinných väzieb aj medzi deťmi

Kráľovský autor tiež pred časom prezradil, že Harry je zdrvený zo svojho odcudzenia od svojho staršieho brata, princa Williama a chce vraj viac aj pre svoje dve vlastné deti, Archieho a Lili: „Vieme, že Harryho najhlbšie rozrušenie sa netýka len jeho nedostatku vzťahu s princom Georgom, Louisom a princeznou Charlotte, ale aj s z nedostatku vzťahu jeho vlastných detí so svojimi bratrancami a sesternicou. Harry a Meghan by tento problém radi vyriešili, páčilo by sa im, keby sa bratranci a sesternice mohli pravidelne stretávať a mať pozitívny vzťah, keď vyrastú, ale nevidia spôsob, ako to urobiť, kým oni sami, Harry a Meghan, sú odcudzení.“ Harry mal tiež povedať, že dúfa, že bratranci a sesternice môžu byť priateľmi aspoň ako dospelí.

Čítajte tiež: Meghan Markle prehovorila o Harrym: Je to praktický otec, najmä, keď sa stanete čerstvou matkou

Harry bude mať vždy citovú väzbu s kráľovskou rodinou 

Podľa autora však dáva plne zmysel, že Meghan sa dokázala vyrovnať s odchodom z kráľovskej rodiny lepšie a rýchlejšie než Harry: „Vzhľadom k tomu, že sa Harry narodil do kráľovskej rodiny v Británii, je pochopiteľné, že k nej bude mať silný citový vzťah, ako aj k svojej minulosti a ku kráľovskej rodine.“ Na druhej strane, Meghan sa narodila a vyrastala v Amerike, do ktorej sa aj vrátila a vychováva v nej svoje deti. Má pri sebe svoju matku, s ktorou má veľmi dobrý vzťah, takže sa pochopiteľne cíti istejšie a lepšie v tomto prostredí. 

Ako pár môžu byť schopní prechádzať týmito rozdielmi 

Podľa autora, to, ako rýchlo sa jeden alebo druhý dokážu posúvať z prežitej minulosti, nemusí byť bezpodmienečne klinom v ich manželstve: „To nevyhnutne neznamená, že sa navzájom nepodporujú alebo nerozumejú svojim skúsenostiam a pocitom. Ako pár môžu byť schopní prechádzať týmito rozdielmi a nájsť spôsoby, ako sa navzájom podporovať vo svojich snahách. Mohlo by ísť jednoducho o vyváženie individuálnych ambícií s ich spoločným záväzkom ako manželského páru,“ dodáva na záver. 

Neprehliadnite: Meghan Markle si myslí, že princ Harry urobí veľkú chybu, keď chce osloviť svojho brata: Má na to svoje dôvody