Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie zmrzlinárne roka 2024: Sem určite zavítajte

Cestovanie

Zmrzlinová sezóna je už v plnom prúde, preto sme sa pozreli na to, kam rozhodne stojí za to, v hlavnom meste zavítať. Pozrite sa, na ktorých miestach si vaše chuťové poháriky určite prídu na svoje!

Mimóza Gelato 

Toto miesto je pre milovníkov dizajnu a skvelej zmrzliny ako stvorené. Snúbi sa tu minimalizmus s pestrou paletou farebných doplnkov, čo z tohto miesta, vytvára skvelú letnú oázu, stvorenú na príjemné posedenia s kamošmi. Navyše ich zmrzlina chutí neskutočne.

Každý deň vás čakajú rôzne príchute, nové mixy, pričom určite skúste kombináciu mascarpone maliny a pistácie. Remeselná zmrzka z lokálnych surovín je skrátka dokonalosť!

 

Dželato

Vašou ďalšou zastávkou by rozhodne mala byť zmrzlináreň Dželato. Za touto výnimočnou zmrzkou, je skupinka nadšencov milujúca dobré a chutné veci. Určite skúste ich vychýrenú pistáciovú, pukancovú, ale nevynechajte ani ovocnú klasiku. Naozaj si potrpia na poctivosť a kvalitné suroviny, čo sa v chuti stopercentne odráža. 

Arthur Gelato

Za povestným a vychýreným Alfredom stoja manželia Julijana a Arthur Memeti. Do Bratislavy prišli pred desiatimi rokmi. Pôvodne však chceli otvoriť zmrzlináreň vo Viedni, no nenašli vhodný priestor. A tak si môžete aj vy dopriať ich ikonickú zmrzlinu u nás.

U nich skrátka grécky jogurt chutí ako grécky jogurt a malinová ako maliny. Na kvalite nešetria a veru to cítiť. Pokiaľ patríte medzi milovníkov sladkého gelata, tu sa určite zastavte!