Muži, manželstvá a iné problémy...

Je muž, ktorému chcete povedať svoje "áno", naozaj ten pravý? A stačí vôbec láska na to, aby sme boli v manželstve šťastné? Vtipne a s nadhľadom o tom, ako prežiť svadobné prípravy a ako zvládnuť syndróm šialenej nevesty. Diagnóza, ktorá spôsobuje, že sa budúca nevesta pár mesiacov pred svadbou úplne zblázni a tyranizuje celé svoje okolie, alebo začne mať pochybnosti o tom, či robí správny krok, totiž nie je žiadna zábava...

kniha,novinka,Iva Kučerová,manželstvo,svadba,pribeh,knihy,Motyl,iva kucerova,manzelstvo,motyl

kniha,novinka,Iva Kučerová,manželstvo,svadba,pribeh,knihy,Motyl,iva kucerova,manzelstvo,motyl

Hlavná postava knihy Muži, manželstvá a iné problémy, prekladateľka Klára, vždy túžila po dokonalom chlapovi, romantickom požiadaní o ruku a nádhernej svadbe. Aspoň si to myslela. Keď sa však jej sny začnú pomaly napĺňať, stane sa niečo, čo vôbec nečakala a ona začne o svojich túžbach pochybovať. Kladie si otázku, či si berie toho pravého, či robí správny krok a či má jej manželstvo šancu vydržať, a čoraz viac je presvedčená, že na starom vtipe "Ak v knižnici neviete nájsť knihu o manželskom šťastí, treba skúsiť oddelenie rozprávok" predsa len niečo bude. Jej občasnú krehkú duševnú rovnováhu narúšajú tak osoby mužského pohlavia, ktorým nevie odolať, ako aj osoby pohlavia ženského, ktoré zase nevedia odolať jej budúcemu manželovi. Čím bližšie je deň D, tým viac sa všetko zamotáva, a už vôbec nie je také isté, že to vysnívané "áno, sľubujem" niekedy zaznie.

Autorka Iva Kučerová sa v novej knihe zamerala na jednu z najčastejších ženských životných mét - svadbu. Väčšina žien po svadbe túži, niektoré tajne, niektoré otvorene, a občas sú aj tie, čo po nej netúžia, so svadbou konfrontované okolím - minimálne otázkou "Kedy sa už konečne vydáš?" Samozrejme, že sa nájdu ženy, ktorým je celý ten svadobný humbug úplne cudzí, no týmto svetlým výnimkám konkuruje vydajachtivá armáda, ktorá to vie pri svadobných prípravách poriadne roztočiť. A hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, mnoho z týchto žien prežíva práve to, čo Klára - na jednej strane radosť, na druhej strach. V jednom kútiku duše veľké očakávania, v druhom veľké pochybnosti. Ráno nadšenie a večer smútok. Ženská duša je plná tajomstiev, no duša nevesty je ešte záhadnejšia. A aj o tom je táto kniha.

Mladá slovenská autorka Iva Kučerová debutovala pred necelým rokom románom Loviť alebo nebyť. Ten rozohráva príbeh takmer tridsiatničky, ktorej okolie, život a hlavne vlastná matka kladie otázku: Prečo ešte stále nemáš chlapa? Prvotina, ktorú uviedla do sveta herečka Lucia Rózsa Hurajová, vyšla v apríli 2009 v náklade 5 000 ks a v dnešných dňoch je pre veľký čitateľský úspech pripravená už tretia dotlač. Druhá kniha pod názvom Nevidím, nepočujem, milujem, vydaná v novembri 2009, bola opäť o vzťahoch, tento krát z prostredia šoubiznisu a o hľadaní, avšak nielen toho pravého, ale aj vlastnej cesty. Román pokrstila speváčka Zdenka Predná a po vydaní sa mesiac držal v TOP 10 bestselleroch na najpredávanejšom knižnom portáli.  Tretia kniha - Muži, manželstvá a iné problémy, román o predsvadobnom šialenstve a pochybnostiach, vyšla v náklade 7 000 ks presne rok po poslednej knihe - 15. novembra 2010.

Iva je spisovateľka, redaktorka a textárka, ale najmä človek, ktorý miluje robiť to, čo ho baví. Napríklad čítať, fotiť, či písať. Okrem písania kníh sa venujem aj písaniu pre magazíny. A aby toho písania nebolo málo, venuje sa mu aj profesionálne ako freelance copywriter.

Foto:
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba