Presunúť na hlavný obsah

Jennifer Aniston

herečka

Jennifer Aniston

herečka
Miesto narodenia:
Los Angeles, USA
Partner/ka:
Justin Theroux
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
54
Výška:
164 cm
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
herečka

Filmografia


Priatelia
MADtv
Waiting for Woody
Železný obor
Marley a ja
Šéfovia na zabitie
Skús ma rozosmiať
Wanderlust
Burning Love
My sme Millerovci
Life of Crime
To dievča musíš milovať
Šéfovia na zabitie 2
Cake
Deň matiek
Pařba o Vánocích
Žlutí ptáci
Já, knedlíček
Vražda na jachtě
Mean Moms

Kariéra a súkromný život


Jennifer sa od mala stretávala so svetom šoubiznisu. Jej rodičia majú za sebou hereckú kariéru a jej krstným otcom bol sám detektív Kojak - Telly Savalas, ktorý bol blízkym priateľom jej otca.
V New Yorku študovala na hereckej strednej škole a začala účinkovať v nebroadwayských hrách a pritom pracovala ako čašníčka.

Neskôr sa presťahovala späť do Hollywoodu a účinkovala v niekoľkých béčkových filmoch a televíznych šou (Ferris Bueller, Molloy, The Edge, alebo Muddling Through).
Napokon prišla postava Rachel Greenovej a seriál Priatelia, ktorý z Jennifer urobil hviezdu. Úspešný seriál naštartoval jej kariéru, spravil z nej sex symbol a priniesol jej nominácie a výhry ocenení Emmy a Zlatý glóbus.
Počas rokov nakrúcania seriálu Priatelia sa venovala aj nakrúcaniu filmov, predovšetkým romantických komédií, ktoré boli väčšinou divákmi aj kritikmi prijímané veľmi dobre (Ona, jedine ona, Objekt mojej túžby)

Veľkou kapitolou jej života je vzťah s Bradom Pittom, s ktorým sa po 2 rokoch chodenia 29. júla 2000 zosobášila. Manželstvo sa však po pár rokoch rozpadlo. Ich vzťah a rozchod bol rozoberaný vo všetkých bulvárnych médiách.

Jej filmová kariéra pokračuje účinkovaním v divácky úspešných komédiách a romantických filmoch, no nevyhýba sa aj dramatickým rolám.
V roku 2015 sa vydala za Justina Therouxa, no v roku 2017 ohlasili rozchod.