Presunúť na hlavný obsah

Gwyneth Paltrow

herečka

Gwyneth Paltrow

herečka
Miesto narodenia:
Los Angeles, California, USA
Vek:
48
Výška:
175 cm
Znamenie:
váhy
Povolanie:
herečka

Ďalšie informácie


Gwyneth bola už od svojho detstva obklopená svetom filmu. Jej matka Blythe Dannerová je herečkou a otec Bruce Paltrow patril k známym hollywoodskym producentom. Blythe bola pre svoju dcéru inšpiráciou, v čase dospievania trávila veľa času práve sledovaním svojej matky na divadelných doskách.

Prvé malé filmové role si Gwyneth zahrala v otcových seriáloch. Na plátne sa prvýkrát objavila v muzikále Kirk (1991), kde si zahrala po boku Johna Travoltu.

Následne sa vo vedľajšej úlohe objavila aj vo filme Sedem, kde hrala manželku Brada Pitta. Pri natáčaní sa zblížili natoľko, že sa v hollywoode vyskytol nový herecký pár. Partnerstvo im však nevydržalo.

V hlavnej role sa Gwyneth objavila vo filme Emma (1996), ktorý bol nakrútený podľa novely Jane Austenovej. Práve účinkovanie v tomto snímku jej odštartovalo úspešnú hereckú kariéru.

Gwyneth sa objavila v úspešných filmoch ako Srdcová sedma, Dokonalá vražda, Zamilovaný Shakespeare či Talentovaný pán Ripley.

Za rolu stvárnenú v Zamilovanom Shakespearovi si v roku 1999 z Oscarovej noci odniesla zlatú sošku Oscara.
V roku 2003 sa vydala za britského speváka, frontmana skupiny Coldplay, Chrisa Martina. Spoločne sa starajú o dve deti - Apple a Mosesa. V roku 2015 však ohlásili rozvod.