Presunúť na hlavný obsah

Cindy Crawford

modelka, herečka

Cindy Crawford

modelka, herečka
Miesto narodenia:
DeKalb, Illinois, USA
Partner/ka:
Rande Gerber
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
58
Výška:
175 cm
Znamenie:
ryby
Povolanie:
modelka, herečka
Osobný web:
www.cindy.com

Ďalšie informácie


Cynthia Ann "Cindy" Crawfordová je bývalou supermodelkou. V 17-tich rokoch vyhrala súťaž Look of the Year agentúry Elite, ktorá ju začala zastupovať.

Po dokončení strednej školy, DeKalb High School, získala štipendium na Northwestern University v odbore chemického inžinierstva. Po polovici prvého semestra však štúdium zanechala a začala sa venovať len modelingu.

V roku 1986 sa presťahovala do New Yorku, kde podpísala novú zmluvu s Elite. Vo svete modelingu patrila takmer 20 rokov k popredným topmodelkám. Objavila sa na titulkách množstva známych časopisov (Vogue, Cosmopolitan, Allure, Elle, atď.). Propagovala nespočetné množstvo svetových módnych a kozmetických značiek (Versace, Escada, Revlon)


V role herečky sa po prvýkrát objavila v roku 1987 vo filme Tajomstvo môjho úspechu. Hlavnú úlohu dostala až vo filme Ako štvaná zver v roku 1995.
Cindy sa odvážila pózovať aj pre mužský časopis Playboy, po prvý raz v roku 1988 a o 10 rokov neskôr nafotila ešte odvážnejšie zábery.
Aktívnu kariéru modelky ukončila v roku 2000. V súčasnosti sa venuje navrhovaniu nábytku pre svoju kolekciu Cindy Crawford Home Collection.

Je druhýkrát vydatá, v minulosti tvorila manželský pár s hercom Richardom Gereom, v súčasnosti je jej manželom Rande Gerbera. Majú spolu 2 deti, syna Presley Walkera a dcéru Kaiu Jordan.