Presunúť na hlavný obsah

Jennifer Lopez

speváčka, herečka

Jennifer Lopez

speváčka, herečka
Miesto narodenia:
Bronx, New York, USA
Partner/ka:
Alex Rodriguez
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
52
Znamenie:
lev
Povolanie:
speváčka, herečka
Osobný web:
www.jenniferlopez.com

Život a kariéra


Jen, vlastným menom Jennifer Lynn Lopez, je americká herečka, speváčka, tanečnica a módna návrhárka.
Narodila sa portorikánskym rodičom Guadalupe Rodrigezovej a Davidovi Lopezovi. Má dve sestry, Lyndu, ktorá je herečkou a producentkou a Leslie.
Hodiny tanca a spevu začala Jen navštevovať už v 5-tich rokoch. Maturovala na "Preston High School" v Bronxe. Po škole sa odsťahovala od rodičov a pracovala v právnickej firme, aby si zarobila na lekcie tanca. To už mala za sebou svoju prvú filmovú rolu v "My Little Girl" a chystala sa ako rádová tanečnica na európske turné s projektom "Golden Musicals of Broadway". Neskôr získala úlohu v show "Synchronicity" v Japonsku, na ktorej sa zúčastnila aj ako choreografka.
V roku 1991 ju vybrali ako jednu z tanečníčok pre skupinu "New Kids on the Block" a s týmto vystúpením sa zúčastnila aj show v rámci 18-teho ročníka "American Music Awards". V tom istom roku sa stala tanečníčkou v televíznej sérii "In Living Color".

Herectvo sa jej zapáčilo a postupne sa začala objavovať v seriáloch a filmoch. Do povedomia divákov sa dostala vďaka filmom Moja rodina, Vlak plný peňazí či Jack, kde si zahrala po boku Robina Williamsa.

Najväčší úspech jej priniesla hlavná rola v biografickom filme Selena, kedy bola nominovaná na Zlatý Glóbus.
V hudobnom priemysle prerazila hneď svojim debutovým albumom "On the 6" v roku 1999. Názov tohto albumu je inšpirovaný číslom metra, ktorým Jen cestovala každý deň z práce a údajne práve v ňom napísala všetky piesne. Album sa stal veľmi úspešným, viedol viaceré svetové hitparády a za singel "Let´s Get Loud" bola dokonca nominovaná na cenu Grammy. Aj ostatné albumy, ktoré vydala, obsahovali aspoň jeden singel, ktorý dobíjal rebríčky po celom svete.
V roku 2001 sa rozhodla pozmeniť svoj imidž a pri tvorbe svojho druhého albumu už vystupovala ako "sex symbol" pod menom, ktoré jej dali fanúšikovia, a ktoré niesol aj album - "J.Lo".

Vo svete módy pôsobí so značkou "JLo by Jennifer Lopez", navrhuje módu najmä pre mladé dievčatá. Jennifer vytvorila aj svoj vlastný parfém, "Glow By JLO", ktorého sa predali rekordné počty. To ju inšpirovalo k ďalším vôňam a v roku 2006 vytvorila dokonca aj pánsky parfém "Sweetface".

Vo svojom osobnom živote zažila viacero sklamaní, vydala sa trikrát. Prvým manželom bol čašník Ojani Nou a druhým bol tanečník Chris Judd. Krátko po druhom rozvode sa herečka zasnúbila s jej kolegom, Benom Affleckom. Ich vzťah bol obklopili médiá. V tak zvaných "urban distionaries" vznikol pre tento párik aj neologizmus "Bennifer". Tento "pár snov" nikdy neuviedol pravý dôvod svojho rozchodu v roku 2004, avšak hollywoodske zvesti špekulovali o troch alternatívach. Buď Jen už nechcela čakať so zakladaním rodiny, alebo to bolo pre Benove problémy s gamblingom, alebo bol ich vzťah natoľko medializovaný, že neuniesol ten tlak.
V roku 2004 si tajne vzala svojho dlhoročného známeho, speváka Marca Anthonyho (Marco Antonio Muñiz) a koncom roka 2007 oznámili, že očakávajú príchod dvojičiek. 22. 2. 2008 Jennifer porodila syna Maximiliana Davida a dcéru Emmu Maribel. S Markom sa rozišli v polovici roka 2011 a rozvod prišiel v roku 2014. Po rozchode si už v roku 2011 našla útočisko v náruči mladého tanečníka Caspera Smarta.
Momentálne je zasnúbená s Alexom Rodriguezom.

JLo predala dokopy viac ako 72 miliónov kusov svojich albumov a je prvou ženou, ktorá bola dva roky po sebe vyhlásená za najpríťažlivejšiu ženu sveta časopisom FHM. Bola porotkyňou v 10., 11. a 13. sérii súťaže "American Idol". V tom čase bola aj ambasádorkou tvárovej a vlasovej kozmetiky "LOreal Paris". Spolupracovala aj so značkou Tommy Hilfiger a automobilkou Fiat. Vlastní produkčnú spoločnosť "Nuyorican Productions".
V septembri 2015 bola v rámci svojich charitatívnych projektov a činnosti vyhlásená za obhajkyňu dievčat a žien pre "United Nations Foundation".
Od mája 2015 vystupovala vo svojej show "All I Have" v Las Vegas. V danom roku ja vyhlásili za 7. najlepšie zarábajúcu speváčku na svete.

Za svoju kariéru získala niekoľko ocenení. Má štyri "ALMA Awards", jednu cenu "GLAAD", "Kids' Choice Awards", dve "MTV Movie Awards", tri "Teen Choice Awards" a jednu Zlatú malinu za film Láska s rizikom. Jej hviezdu možno od roku 2013 nájsť na hollywoodskom "Chodníku slávy".

Diskografia

A.K.A. (2014)
Love? (2011)
Brave (2007)
Como Ama Una Mujer (2006)
Rebirth (2005)
J to tha L-O!: The Remixes (2002)
This Is Me… Then (2002)
J. Lo (2001)
On the 6 (1999)

Filmografia

2019 Hustlers
2018 Second Act
2016 Ice Age: Collision Course
Shades of Blue (TV seriál)
2015 Home / Konečne doma
Lila & Eve
The Boy Next Door
Yo Gabba Gabba!
2013 Parker
2012 What to Expect When You´re Expect / Ako porodiť a nezblázniť sa
Ice Age: Cntinental Drifet / Doba ľadová: Zem v pohybe
2011 Scrat's Continental Crack-Up: Part 2
2010 The Back-up Plan / Záložný plán
How I Met Your Mother / Ako som spoznal vašu mamu (TV seriál)
2006 Bordertown
Cantante, El
2005 Monster-in-Low / Diabolská svokra
An Unfinished Life / Žiť po svojom
2004 Jersey Girl / Otcom na plný úväzok
Shall We Dance? / Smiem prosiť?
2003 Jenifer Lopez: Let's Get Loud
Jingle Ball (koncert)
Gigli / Láska s rizikom
2002 Enough! / Dosť!
Maid in Manhattan / Kráska z Manhattanu
2001 Angel Eyes / Policajtka
The Wedding Planner / Svadby podľa Mary
2000 Cela
1998 Antz / Mravec Z
Will & Grace (TV seriál)
Out of Side / Zakázané ovocie
1997 Anakonda
U Turn / Ešte sa môžeš vrátiť
Selena
1996 Jack
Blood and Wine / Krv a víno
1995 My Family / Moja rodina
Money Train / Vlak s peniazmi
1994 Hotel Malibu (TV seriál)
South Central (TV seriál)
1993 Second CHances / Druhé šance (TV seriál)
Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 / Koniec letu číslo 7 (TV
film)
1991-1993 In Living Color (TV seriál)
1986 My Little Girl