Presunúť na hlavný obsah

Monika Bagárová

Speváčka

Monika Bagárová

Speváčka
Miesto narodenia:
Brno
Rodinný stav:
slobodná
Vek:
26
Výška:
168 cm
Znamenie:
rak
Povolanie:
Speváčka
Osobný web:
www.bagarova.cz

Kariéra


Už od ôsmich rokov koncertovala s jazzovým zoskupením svojho otca. Zaspievala si aj na festivale Gypsy Celebration a na brnianskom Jazz Feste. Svoje spevácke skúsenosti naplno využila v talentovej súťaži Česko-Slovenská Superstar (2009), kde ako finalistka skončila na peknom piatom mieste, čím sa stala najúspešnejšou českou speváčkou ročníka.
Niekoľko mesiacov po Superstar nadviazala úspešnú spoluprácu s Robom Opatovským. Ich duet Prši sa dostal aj do vysielania MTV. V roku 2011 vydala svoj debutový album Shining, ktorý obsahuje 11 soulových piesní vrátane singla Tanečnice. V uvedenom roku získala aj titul Skokan roka v súťaži Český Slávik Mattoni. V roku 2013 jej vyšiel nový singel Let Me Love U, ktorý predznamenáva druhú soulovú platňu. Súčasne s piesňou vznikol aj videoklip. O rok neskôr nadviazala hudobnú spoluprácu s dlhoročným kamarátom Igorom Kmeťom, ktorým si zaspievala romantický duet Skús zabudnúť. K jej hudobným obľúbencom patria Esperanza Spalding, Erykah Badu, Jane Monheit, Steve Wonder a Christina Aguilera.

Súkromie


Po skončení Superstar vytvorila s ďalším učinkujúcim v tejto súťaži Benom Cristovaom nielen hudobnú ale aj partnerskú dvojicu. Na jej debutovom albume si spoločne zaspievali skladby Hřích, Prší alebo Chci. V roku 2012 sa sympatická dvojica rozišla. Neskôr tvorila pár so slovenským hudobníkom Dávidom Hodekom (20) ale kvôli nezhodám sa začiatkom roka 2018 rozišli.