Presunúť na hlavný obsah

Celeste Buckingham

speváčka

Celeste Buckingham

speváčka
Miesto narodenia:
Švajčiarsko
Vek:
25
Znamenie:
býk
Povolanie:
speváčka

Zaujímavosť


Jej rodina má americko-švajčiarske korene. Zviditeľnila sa vo finále druhej série Česko Slovenskej Superstar. V roku 2012 vydala svoj debutový album Don't Look Back.

Celeste bola už ako dieťa vedená mamou k tancu a hudbe, venovala sa baletu a latinskoamerickým tancom, neskôr začala hrať na gitaru. V jej 15. rokoch ju mama prihlásila do druhej série súťaže Česko Slovenská SuperStar, kde sa dostala do finále. Po súťaži pokračovala v roku 2011 vydaním prvého sólového singlu "Blue guitar", ktorý bol hraný slovenskými rádiami, obsadil v TOP 100 38. miesto a v rebríčku slovenských skladieb 7. miesto.
Ďalšia skladba, "Nobody knows", bola súčasťou projektu F84, ktorý vznikol s cieľom podpory slovenských autistov.
V roku 2011 hosťovala na albume Nový človek od slovenského rappera Majka Spirita v skladbe "Ja a ty", ku ktorej bol 14. februára 2012 vydaný aj videoklip. Celeste v klipe zahrala rolu anjela. V tom istom čase sa dostali do médii informácie o jej pripravovanom albume Don't Look Back, ktorý vyšiel 20. apríla 2012 pod vydavateľstvom EMI. Na albume sa nachádzajú aj single "Blue guitar" a "Nobody knows" a ako hostia sa na ňom predstavili Martin Harich a Noah Ellenwood.
Celeste Buckingham hosťovala v singlovej verzii skladby "Swing" od AMO. Skladba sa umiestnila najvyššie na 49. mieste v rebríčku najhranejších skladieb v slovenských rádiách a na 5. mieste v rebríčku domácej tvorby. Ku skladbe bol urobený aj videoklip, ktorý mal premiéru 16. júla 2012.