Presunúť na hlavný obsah

Adam Lambert

Spevák, textár, herec
Adam Lambert

Adam Lambert

Spevák, textár, herec
Miesto narodenia:
California, USA
Rodinný stav:
slobodný
Vek:
39
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
Spevák, textár, herec
Osobný web:
www.adamofficial.comJe americký spevák a herec žijúci v San Diegu v Kalifornii. Otvorene priznáva svoju homosexuálnu orientáciu.


Adam sa narodil v americkom štáte Indiana v meste Indianapolis. Jeho matka Leila bola interiérovou dizajnérkou a jeho otec Eber Lambert bol programový manažér. Krátko po jeho narodení sa rodina presťahovala do Kalifornie do mesta San Diego.


Od desiatich rokov hrával v divadle a pokračoval v tom až do roku 2009. V tejto dobe bol tiež frontmanom rockovej skupiny The Citizen Vein. Od roku 2004 sa okrem iného pravidelne objavuje v Upright Cabaret a v Zodiac Show, ktorú vytvorila Carmit Bachar z Pussycat Dolls.


V roku 2009 sa Adam zúčastnil konkurzu na 8. sériu súťaže American Idol, kde zaspieval "Rock With You" a "Bohemian Rhapsody". V súťaži skončil na 2. mieste.


V novembri 2009 vydal svoj prvý album For Your Entertainment, ktorý sa umiestnil na 3. priečke Billboard 200. Počas prvého týždňa sa v Spojených štátoch predalo viac ako 198 000 kópií.
Po tom, čo v roku 2011 zmenil manažment z 19 Entertainment na Direct Management Group, vydal v roku 2012 druhý album Trespassing.
V deň svojich 33. narodenín na Twitteri oznámil, že v júni 2015 vydá tretí album The Original High.


Vystupoval ako hosťujúci charakter v piatich epizódach amerického seriálu Glee.