Presunúť na hlavný obsah

Karol Csino

Herec, spevák, moderátor

Karol Csino

Herec, spevák, moderátor
Miesto narodenia:
Trenčín
Vek:
48
Znamenie:
rak
Povolanie:
Herec, spevák, moderátor

ŠtúdiumKarol Csino je absolventom herectva na VŠMU v Bratislave. Patrí k jazykovo nadaným univerzálnym charakterovým hercom, ktorí vďaka spájaniu svojich schopností a talentu dokážu nájsť široké herecké uplatnenie.

Ocenenia1992 Majster SR – Show dance – formácie, tan. skupina New Risk

1993 Majster SR – Show dance – páry

1993 3. miesto Majstrovstvá SR – Electric boogie

1993 3. miesto Majstrovstvá ČR – Electric boogie

1993 účastník Majstrovstiev sveta– Electric boogie, Show dance

1993 Majster ČR – Show dance – páry

1993 Víťaz súťaže „Top dancing“

1993 Víťaz súťaže „Disco move on„ – Bratislava - páry

Majster SR – Electricboogie

2002 Skokan roka - slovenská anketa Zlatý slávik

Zaujímavosti


Zahral si aj v niekoľkých televíznych seriáloch a filmoch: Nemocnica na okraji mesta po 20 rokoch, Černí baroni (2004 - Kotlár), Modrý kámen, Četnícke humoresky.

KariéraSpevu sa Karol Csino (profesionálne) venuje takmer od svojich 16 rokov. Popri hre na klavíri v prvých mladých popových a jazzových kapelách, kde zberal prvé skúsenosti, sa v roku 1999 stal dvorným spevákom hudobného telesa - 17 man bigband.
V roku 2000 sa stal finalistom celoslovenskej speváckej súťaže Talent 2000 a spolupráca s Vašom Patejdlom ho definitívne posunula do prostredia populárnej hudby. Štúdiu spevu sa venoval na individuálnych hodinách u českého prof. Eduarda Klezlu, prof. Lídy Nopovej či Zity Orlickej.


V súčasnosti sa Karol Csino venuje najmä filmu, ale živý ho naďalej i spev, hudba a divadlo, či moderovanie spoločenských eventov. Vo voľnom čase cestuje. Karol Csino pôsobí a striedavo žije v Prahe, vo Viedni a v Bratislave.