Presunúť na hlavný obsah

Lýdia Eckhardt

Módna návrhárka
Lýdia Eckhardt

Lýdia Eckhardt

Módna návrhárka
Miesto narodenia:
Humenné
Vek:
58
Znamenie:
býk
Povolanie:
Módna návrhárka

Kariéra


Kariéru módnej návrhárky odštartoval vlastnoručne ušitý overal. Šila najprv pre seba, neskôr pre kamarátky, až prišiel konkurz do Štúdia módy Emmy Tekelyovej a úplne prvá kolekcia Safari.
V roku 1995 firma OPTIGEN (Taliansko) začala vyrábať pre salón okuliare pod značkou LÝDIA ECKHARDT, v rokoch 1995 - 1996 realizovala 2 módne prehliadky v Prahe. Svoj prvý salón otvorila 2. mája 1991 v Bratislave.
Dnes vlastní značku Lýdia Eckhardt Exclusive a Dione a mimoriadne obľúbený salón na najvyššom poschodí domu na Hviezdoslavovom námestí.

Patrí už 15 rokov medzi najznámejšie tváre módneho priemyslu na Slovensku. Každoročne predstavuje svoje nové kolekcie na módnych prehliadkach doma i v zahraničí. Jej šaty nosí viacero známych osobností politického, kultúrneho a spoločenského života, ale aj jej mama, kamarátka zo školy, či redaktorka módneho časopisu. Móda nie je totiž len na pozeranie, ale najmä na to, aby ju ľudia nosili. A šaty od Lýdie Eckhardt ženy nosia a radi. Vo svojej tvorbe sa riadi krédom Coco Chanel: "Ten, kto vojde do môjho domu, musí sa stať mojím priateľom."

Ocenenia


V roku 1998 získala cenu Hospodárskeho klubu "Zlatý biatec ako najúspešnejšia podnikateľka.

V roku 2006 získala ocenenie za podnikateľský čin, udelený primátorom mesta Bratislava.