Presunúť na hlavný obsah

Lukáš Adamec

spevák

Lukáš Adamec

spevák
Miesto narodenia:
Košice
Partner/ka:
Miriam Adamcová
Rodinný stav:
ženatý
Vek:
36
Znamenie:
ryby
Povolanie:
spevák

Kariéra


Víťaz druhého ročníka talentovej šou „ČeskoSlovensko hľadá SuperStar“. Prvý kontakt s muzikou získal prostredníctvom rodičov, obaja radi hrajú na gitare a spievajú. Ako malý chlapec dostal úlohu vybrať si jeden šport a jeden hudobný nastroj. Hľadanie netrvalo dlho, Lukymu učarovali tóny klavíra. Nasledovalo jedenásťročné štúdium hry na klavír. Zo športu si vybral vodné pólo. So svojím tímom sa stal niekoľkonásobný majster Slovenska a neskôr aj reprezentoval Slovensko.
Rád trávi čas so svojimi priateľmi v prírode, na chatách a v neposlednom rade na koncertoch, kde veľmi rád a dosť nahlas spieva.
Keď mal dvadsaťjeden zoznámil sa cez kamarátov s dvomi skvelými muzikantmi, s gitaristom Petrom Malinovským a bubeníkom Kamilom Sinicynom, ktorí práve v tej dobe riešili zoskupenie kapely. Tak vznikla kapela „Siempre Cassovia sound system“. Začalo sa naplno tvoriť, väčšina nápadov na hudbu a text je z dielne gitaristu Petra Malinovského, ale ani Lukáš nezaháľal a iniciatívne sa zhostil predovšetkým úlohy textára, napísal napríklad skladbu „Dievča“ . Siempre za rok a pol odohrala po Slovenský kluboch a festivaloch viac ako 80 koncertov. O čosi neskôr sa s chalanmi dostal aj do nahrávacieho štúdia, v ktorom za pár týždňov vzniklo CD s názvom Siempre. Debut im s radosťou pokrstil Alexander Bárta a Igor Timko.
Koncom roka 2013 si povedali svoje áno s terajšou manželkou Miriam s ktorou má dve deti- syna Tea, dcérku Leu.