Lukáš Adamec

*12.03.1987
  • Košice Miesto narodenia:
  • slobodný Rodinný stav:
  • 31 Vek:
  • ryby Znamenie:
  • spevák Povolanie:
Doplň Oprav a Vyhraj!
lukas adamec

Kariéra


Víťaz druhého ročníka talentovej šou „ČeskoSlovensko hľadá SuperStar“. Prvý kontakt s muzikou získal prostredníctvom rodičov, obaja radi hrajú na gitare a spievajú. Ako malý chlapec dostal úlohu vybrať si jeden šport a jeden hudobný nastroj. Hľadanie netrvalo dlho, Lukymu učarovali tóny klavíra. Nasledovalo jedenásťročné štúdium hry na klavír. Zo športu si vybral vodné pólo. So svojím tímom sa stal niekoľkonásobný majster Slovenska a neskôr aj reprezentoval Slovensko.
Rád trávi čas so svojimi priateľmi v prírode, na chatách a v neposlednom rade na koncertoch, kde veľmi rád a dosť nahlas spieva.
Keď mal dvadsaťjeden zoznámil sa cez kamarátov s dvomi skvelými muzikantmi, s gitaristom Petrom Malinovským a bubeníkom Kamilom Sinicynom, ktorí práve v tej dobe riešili zoskupenie kapely. Tak vznikla kapela „Siempre Cassovia sound system“. Začalo sa naplno tvoriť, väčšina nápadov na hudbu a text je z dielne gitaristu Petra Malinovského, ale ani Lukáš nezaháľal a iniciatívne sa zhostil predovšetkým úlohy textára, napísal napríklad skladbu „Dievča“ . Siempre za rok a pol odohrala po Slovenský kluboch a festivaloch viac ako 80 koncertov. O čosi neskôr sa s chalanmi dostal aj do nahrávacieho štúdia, v ktorom za pár týždňov vzniklo CD s názvom Siempre. Debut im s radosťou pokrstil Alexander Bárta a Igor Timko.

Súvisiace články