Presunúť na hlavný obsah

Alena Heribanová

moderátorka
Alena Heribanová

Alena Heribanová

moderátorka
Miesto narodenia:
Piešťany
Partner/ka:
Jozef Heriban
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
68
Znamenie:
baran
Povolanie:
moderátorka

Štúdium


V roku 1974 vyštudovala gymnázium v Trenčíne. Následne študovala Filozofickú fakultu Univerzity Komenského, odbor angličtina – slovenčina, ktorú ukončila v roku 1979. Doktorát (titul PhDr.) získala v roku 1985 na UK v Bratislave.

Kariéra


Po ukončení štúdia vyhrala konkurz na programovú hlásateľku Československej televízie a odvtedy pôsobí v STV.
Alena Heribanová je autorkou a moderátorkou televíznych autorských projektov (Anjeli strážni, Babinec, Siesta, Soireé z Mlynskej doliny).
Ako autorka programov a moderátorka účinkovala v medzinárodných projektoch v USA, Kanade, štátoch Európy či v Austrálii.
Uvádza aj rôzne firemné prezentácie pre známe spoločnosti. V Káhire (Egypt) spolupracovala ako autorka projektu a moderátorka na prvom Tenorovom gala pod pyramídami, pre japonskú televíziu Kansai TV.

Je reklamnou tvárou kampaní viacerých spoločností. Pre Avon pôsobí od začiatku v kampani zameranej na boj proti rakovine prsníka(2001 – 2011). Aktívne ovláda anglický, nemecký a ruský jazyk.
Je zakladateľkou a spolumajiteľkou umeleckej agentúry Herial, s.r.o. (2003). Je lídrom tímu, ktorý sa venuje klientom, kľúčovou osobou v oblasti internej komunikácie a predsedníčkou Dámskeho klubu Herial.