Presunúť na hlavný obsah

Gwen Stefani

speváčka, módna návrhárka

Gwen Stefani

speváčka, módna návrhárka
Miesto narodenia:
Fullerton, California
Vek:
50
Znamenie:
váhy
Povolanie:
speváčka, módna návrhárka

Kariéra

Stefani je známa ako hlavná vokalistka v rockovej kapele No Doubt. Svoj prvý sólový album nahrala v roku 2004 pod názvom Love. Angel. Music. Baby. Pri tvorbe skladieb pre tento album sa primárne inšpirovala hudbou 80-tych rokov. Dosiahla slušný úspech predajom 7 miliónov albumov. "Hollaback Girl" bol prvým singlom, ktorý si bolo možné zakúpiť v USA digitálne a predalo sa z neho milión kópií. Druhý sólový album vydala Stefani v roku 2006. Priniesol známe piesne ako "Wind It Up", "4 in the Morning" a najviac predávaný singel "The Sweet Escape". Zahrňujúc spoluprácu so skupinou No Doubt, Stefani predala viac ako 40 miliónov albumov po celom svete. V roku 2005 získala ocenenie na prestížnej šou World Music Awards ako Najpredávanejšia speváčka - nováčik na celom svete.
Po desaťročnej prestávke vydala v roku 2016 nový album This Is What the Truth Feels Like, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v hitparáde predajnosti Billboard.

Okrem hudby sa venuje aj navrhovaniu oblečenia pod značkou L.A.M.B., hračiek, parfumov a produkovala aj kreslený seriál, ktorý bol založený na jej tanečnej skupine.