Presunúť na hlavný obsah

Marianna Ďurianová

moderátorka

Marianna Ďurianová

moderátorka
Miesto narodenia:
Žiar nad Hronom
Partner/ka:
Roman Doležaj
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
44
Výška:
173 cm
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
moderátorka

Štúdium


Vo svojom rodnom meste navštevovala Obchodnú Akadémiu. Následne vyštudovala psychológiu na UK v Bratislave.

Kariéra


Po škole sa stala hlásateľkou v STV, ale v roku 2001 prešla do TV Markíza. V TV Markíza bola moderátorkou hlavného televízneho spravodajstva, Televízne noviny. Účinkovala v tanečnej šou Let´s Dance. V seriáli Ordinácia v ružovej záhrade a v sitcome Priateľky si zahrala malé epizódne postavy. Zúčastnila sa konkurzu do muzikálu Producenti.
Neskôr prešla do konkurenčnej televízie Joj, kde mala mať vlastnú reláciu. Tento zámer nevyšiel a uplatnenie našla vo vydavateľstve Ringier Axel Springer. Od roku 2017 pracuje v RTVS.

Zaujímavosti


Preslávila sa najmä svojimi vzťahmi s mužmi. Médiá o nej písali, že mala vzťahy s podnikateľmi Ericom Assimakopoulosom, Danilom Vrljičakom, Tomášom Surovčíkom, s finančnými žralokmi Marekom Dospivom a Ivanom Jakabovičom, či s hokejistom Žigmundom Pálffym.
V júli 2006 sa vydala za moderátora Libora Boučka. Ich manželstvo však netrvalo ani pol roka. Stala sa múzou módnej šou Osmanyho Laffitu.
V júli 2006 sa vydala za českého moderátora Libora Boučka, v decembri pár podal žiadosť o rozvod. Oficiálnym dôvodom bolo citové ochladenie, no Mariannin mimomanželský vzťah s Honzíkom Novotným sa stal verejným tajomstvom. V roku 2011 sa zasnúbila s Romanom Doležajom a o rok neskôr sa im narodil syn Roman. Ani tento vťah jej však nevydržal.

Patrí medzi najobľúbenejšie moderátorky spravodajstva. Bola niekoľkokrát nominovaná v diváckych anketách. Je dvojnásobná víťazka ankety Osobnosť Televíznej Obrazovky (OTO) a držiteľka viacerých ocenení Televízna Osobnosť Markízy (TOM).