Presunúť na hlavný obsah

Victoria Beckham

speváčka, módna návrhárka

Victoria Beckham

speváčka, módna návrhárka
Miesto narodenia:
Harlow, Veľká Británia
Partner/ka:
David Beckham
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
46
Výška:
163 cm
Znamenie:
baran
Povolanie:
speváčka, módna návrhárka
Osobný web:
https://www.victoriabeckham.com/

Kariéra

Módna ikona, bývalá speváčka skupiny Spice Girls, manželka futbalistu Davida Beckhama.


Victoria Caroline Adams sa narodila v malej dedinke v Anglicku Anthony Williamovi a Jacqueline. Má mladších súrodencov. Sestru Louise a brata Christiana. Študovala na Jasonovej divadelnej škole, venovala sa tancu a modelingu.


V roku 1998 začala spievať v dievčenskej skupine Spice Girls. Hneď svojím prvým singlom "Wannabe" si podmanili Celý svet a stali sa slávnymi. V skupine bola známa pod prezývkou Posh, čiže „snob“.

Skupina Spice Girls sa časom rozpadla. Victoria sa vydala na sólovú dráhu, ale veľkého úspechu sa nedočkala. Začala sa venovať móde.

Založila módnu značku dVb. Spolu s Davidom sú považovaní za jedných z najväčších módnych ikon, ktorých účesy a oblečenie kopírujú milióny ľudí po celom svete. Zdobí ju niekoľko tetovaní.

V roku 2007 Spice Girls ohlásili comeback, ale po úspešnom vystúpení, ktoré sa uskutočnilo na prelome roku 2007 a 2008, sa cesty jednotlivých členiek opäť rozišli.

Victoria sa naďalej venuje móde, svojmu manželovi a svojim deťom.

Rodina a súkromie

S Davidom sa zosobášili v júli 1999. Victoria si, na rozdiel od mnohých svojich slávnych kolegýň, osvojila manželovo priezvisko. Ešte pred svadbou sa im narodil syn Brooklyn. Meno Brooklyn dostal podľa miesta počatia v New Yorku. Romeo je druhy zo synov Beckhamových. Narodil sa v roku 2002. Keď mal necelý rok, presťahovali sa Beckhamovci do Španielska. Koncom roka 2006 u neho lekári diagnostikovali epilepsiu. Obom synom bol za krstného otca Elton John a Elisabeth Hurley. Cruz je najmladším z ich synov. Aj keď si obaja rodičia strašne priali dievča, narodil sa opäť chlapec. Ten sa ako jediný narodil v Španielsku v roku 2005. Po dlhšej dobe sa im narodila dcéra Harper.