Presunúť na hlavný obsah

Britney Spears

speváčka

Britney Spears

speváčka
Miesto narodenia:
Kentwood, Louisiana, USA
Vek:
38
Výška:
163 cm
Znamenie:
strelec
Povolanie:
speváčka

KariéraBritney Jean Spearsová je americká popová speváčka, tanečníčka a príležitostná herečka, spisovateľka a textárka. Najznámejšia je vďaka svojim štúdiovým albumom, videoklipom a popovým skladbám ako ...Baby One More Time, Oops!...I Did It Again a Toxic.
Celosvetovo predala viac ako 76 miliónov platní podľa časopisu Time. Viac ako 31 miliónov albumov v USA. Zaraďuje sa k ôsmim najlepšie zarábajúcim interpretkam v celej histórii Americkej hudby.

ZaujímavostiV roku 2001 privodilo jedno texaské rádio fanúškom šok, keď pustilo do éteru správu, že Britney Spears mala spoločne zo svojím priateľom Justinom Timberlakom autonehodu, pri ktorej speváčka zahynula, v skutočnosti boli obidvaja živí. Podobný kúsok sa podaril aj televíznej stanici CNN, ktorá v októbri 2001 opäť priniesla správy o Britneyinej smrti, tentokrát pri leteckom neštastí.3. januára 2004 sa Britney vydala za svojho kamaráta z detstva Jasona Allana Alexandera. Svadba sa konala v malej kaplnke v Las Vegas. Spears mala na sebe džínsy a baseballovou čapicou. Na príkaz jej rodiny a manažéra bolo manželstvo 5. januára anulované. Celkovo trvalo 55 hodín. V žiadosti o anulovanie uvádzala Britney Spears, že si neuvedomovala vážnosť situácie a že išlo iba o žart, ktorý presiahol svoje medze. S Jasonom nemá žiadne spoločné záľuby a nevie si predstaviť, že by s ním zdieľala domácnosť alebo s ním chcela mať niekedy deti. Nakoniec povedala v jednom televíznom programe: „Úprimne, som chcela vedieť, aké je to byť vydatá“.Behom jari 2005 natočila Britney so svojím manželom Kevinom reality show nazvanú Britney & Kevin: Chaotic. Reality show však kritici nemilosrdne zotreli a ani sledovanosť nebola taká, aká sa očakávala.

Diskografia1999 - ...Baby One More Time

2000 - Oops I Did It Again

2001 - Britney

2003 - In the Zone

2007 - Blackout

2008 - Circus

2011 - Femme Fatale