Presunúť na hlavný obsah

Mária Čírová

speváčka, modelka

Mária Čírová

speváčka, modelka
Miesto narodenia:
Trnava
Partner/ka:
Maroš Kachút
Rodinný stav:
slobodná
Vek:
32
Znamenie:
škorpión
Povolanie:
speváčka, modelka
Osobný web:
mariacirova.sk

Štúdium a začiatky

Rodáčka z Dolných Lovčíc pri Trnave spieva už od malička. Na základnej škole vyhrala dvakrát súťaž v speve ľudových piesní Slovenský slávik, ktorá prebieha pod patronátom Petra Dvorského. Tri roky bola členkou trnavskej gospelovej skupiny Trinity Group. V roku 2006 získala s touto kapelou cenu Aurel v kategórii Najlepší gospelový album.
Vyštudovala odbor klavír na cirkevnom konzervatóriu v Bratislave. Jej obľúbeným skladateľom je Johannes Brahms. Z modernej hudby ju inšpiruje tvorba Alicie Keys či Jamieho Culluma.

Kariéra a úspechy

V máji 2008 sa stala víťazkou autorskej hudobnej súťaže Coca-Cola Popstar. Vďaka prvenstvu v tejto súťaži nahrala album Búrka. Keďže spomínaná súťaž nie je len o spievaní, ale aj o vlastných textoch, Mária okrem hrania na klavíri a spievania začala aj písať. Z trinástich skladieb na svojom debutovom albume si k deviatim zložila hudbu. S textami jej pomáhali napríklad Adam Ďurica, Marián Kachút, či jej otec Michal Číra. Krstným otcom albumu sa stal líder Komajoty Martin Husovský, s ktorým sa Mária pozná zo školy.

V roku 2009 získala v rámci súťaže Slávik ocenenie Skokan roka, keď v kategórii Speváčka roka poskočila z 57. miesta do prvej desiatky. Rok 2010 bol pre Máriu rokom spolupráce s prestížnymi slovenskými módnymi návrhármi a stala sa tvárou kolekcie návrhárky Jany Pištejovej.

Piesne na druhom albume s názvom Na Dosah sú o živote, láske a o vzťahoch. Speváčka tvrdí, že náš život je o tom, aby sme ho prežili intenzívne a naplno, lebo nikdy nevieme, či tu budeme aj ďalší deň.

Súkromie

V súčasnosti žije s hudobným producentom a snúbencom Marošom Kachútom, s ktorým má syna Huga a dcéru Zoe.

Diskografia

Vianočný album (2015)
Na dosah (2011)
Búrka (2008)
Na tisícich miestach (2006) - so skupinou Trinity Group