Presunúť na hlavný obsah

Usher

spevák, tanečník, producent, herec
usher

Usher

spevák, tanečník, producent, herec
Miesto narodenia:
Dallas, Texas, USA
Vek:
42
Výška:
171 cm
Znamenie:
váhy
Povolanie:
spevák, tanečník, producent, herec

KariéraHudobník Usher vo svojich hudobných začiatkoch prešiel mnohými speváckymi súťažami. Odštartoval svoju kariéru pod producentskými krídlami Antonia Reida. Svoj debutový album nahral ako štrnásť ročný, teda v roku 1994. Vyšiel pod názvom Usher. Hitom albumu sa stala skladba Think of You.


O tri roky neskôr sa na hudobných pultoch objavil druhý album My Way, z ktorého sa megahitom stal singel You Make Me Wanna. Na tomto albume sa Usher predstavil nie len ako RnB spevák ale aj ako textár. Za spomínanú skladbu You Make Me Wanna získal cenu Soul Train Award za najlepšiu skladbu roka.


Po jeho vydaní sa orientoval na kariéru herca, no v roku 2000 sa vrátil na hudobnú scénu albumom All About U.

Obrovským zlomovým okamihom bolo vydanie albumu Confession, z ktorého pochádza Usherov najväčší celosvetový hit Yeah! Ten sa stal okamžite hitom číslo jedna v hitparáde Billboard Hot 100. Stal sa platinovým v niekoľkých krajinách a je výnimočný tým, že je prvou Usherovou skladbou v štýle crunk v kombinácii s RnB.
Pozitívnych ohlasov sa dočkal aj duet s Aliciou Keys, My Boo.

OceneniaJeho nejúspěšnějším albem je The Confessions (2004), album získalo diamantové ocenění společnosti RIAA a také se stalo nejrychleji se prodávaným R&B albem.

Je sedminásobným držitelem prestižní ceny Grammy.

V roce 2009 byl společností Billboard vyhlášen druhým nejlepším umělcem dekády

DiskografiaUsher (1994)

My Way (1997)

8701 (2001)

Confessions (2004)

Here I Stand (2008)

Raymond v. Raymond (2010)

Versus EP (2010)