Presunúť na hlavný obsah

Drew Barrymore

herečka, režisérka, scenáristka a modelka

Drew Barrymore

herečka, režisérka, scenáristka a modelka
Miesto narodenia:
Culver City, Kalifornia, USA
Vek:
48
Výška:
163 cm
Znamenie:
ryby
Povolanie:
herečka, režisérka, scenáristka a modelka

Detstvo


Pochádza z hereckej rodiny, už ako malé dievčatko sa objavila vo filme o mimozemšťanovi E.T.-im, ktorý odštartoval jej kariéru, avšak nešlo o jej prvý film. Pred kamerou sa začala objavovať už ako dvojročná. Tento, pre dieťa určite náročný spôsob života, sa odzrkadlil na jej psychickom i fyzickom zdraví, keď už ako deväťročná vymetala jeden večierok za druhým, pila alkohol a dokonca brala aj drogy. Kvôli svojej divokej povesti prichádzala o filmové ponuky a zdalo sa, že jej hviezda úplne vyhasne.

Kariéra a súkromný život

Skvelý výkon vo filme "Dámska jazda" s Whoopi Goldberg a Mary-Louise Parker ju opäť vrátil na výslnie. Nasledovali ďalšie úspešné projekty ako "Vreskot" alebo hudobná komédia Woodyho Allena "Všetci hovoria: Milujem ťa".
Jej kariéra nabrala nový smer. Vybudovala si imidž dievčaťa, ktoré vie čo chce a ide svojou cestou. Tento pozitívny obrat z rebelky na inteligentnú mladú dámu potvrdila v "popoluškovsky" ladenom "Večnom príbehu". Pozitívne ohlasy jej priniesla aj "Pieseň pre nevestu", kde si zahrala s Adamom Sandlerom.
Na filme "Nepobozkaná" sa nepodieľala len herecky, ale aj ako producentka. Stvárnila tu mladú ambicióznu, avšak veľmi plachú, a čo sa lásky týka, neskúsenú novinárku, ktorá sa v prestrojení školáčky vyberie písať reportáž na strednú školu. Tento film jej priniesol veľký úspech a zapísal ju medzi najúspešnejších hercov v Hollywoode.
Producentsky nezaháľala ani pri "Charlieho anjeloch", kde si anjelikov zahrala spolu s Lucy Liu a Cameron Diaz. Jej režisérky debut "Rollerky" zožal tiež veľký úspech. Film je o mladom dievčati, ktoré sa namiesto súťaže krásy, do ktorých ju núti matka, prihlási do drsnej korčuliarskej súťaže.
Zatiaľ poslednou romantickou komédiou na jej konte je "Láska na diaľku", kde si zahrala s Justinom Longom, s ktorým istý čas aj chodila.
Za stvárnenie postavy Little Edie vo filme Grey Gardens (2009) vyhrala Screen Actors Guild Award a Zlatý glóbus.

Po ročnom vzťahu sa v roku 2012 zosobášila s Willom Kopelmanom, s ktorým má dve dcéry. V roku 2016 však ohlásili rozvod.

Momentálne hrá s Timothym Olyphantom v komediálnom seriáli Netflixu, Santa Clarita Diet (2017-).

Stala sa ambasádorkou Svetového potravinového programu Organizácie Spojených národov (WFP), ktorému odvtedy darovala 1 milión dolárov. Je držiteľkou hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy, a v roku 2007 sa objavila na obálke časopisu People ako jedna zo 100 najkrajších ľudí sveta