Drew Barrymore

*22.02.1975
  • Culver City, Kalifornia, USA Miesto narodenia:
  • 43 Vek:
  • 163 cm Výška:
  • ryby Znamenie:
  • herečka, režisérka, scenáristka a modelka Povolanie:
Doplň Oprav a Vyhraj!
Drew Barrymore

Detstvo


Pochádza z hereckej rodiny, už ako malé dievčatko sa objavila vo filme o mimozemšťanovi E.T.-im, ktorý odštartoval jej kariéru, avšak nešlo o jej prvý film. Pred kamerou sa začala objavovať už ako dvojročná. Tento, pre dieťa určite náročný spôsob života, sa odzrkadlil na jej psychickom i fyzickom zdraví, keď už ako deväťročná vymetala jeden večierok za druhým, pila alkohol a dokonca brala aj drogy. Kvôli svojej divokej povesti prichádzala o filmové ponuky a zdalo sa, že jej hviezda úplne vyhasne.

Kariéra a súkromný život

Skvelý výkon vo filme "Dámska jazda" s Whoopi Goldberg a Mary-Louise Parker ju opäť vrátil na výslnie. Nasledovali ďalšie úspešné projekty ako "Vreskot" alebo hudobná komédia Woodyho Allena "Všetci hovoria: Milujem ťa".
Jej kariéra nabrala nový smer. Vybudovala si imidž dievčaťa, ktoré vie čo chce a ide svojou cestou. Tento pozitívny obrat z rebelky na inteligentnú mladú dámu potvrdila v "popoluškovsky" ladenom "Večnom príbehu". Pozitívne ohlasy jej priniesla aj "Pieseň pre nevestu", kde si zahrala s Adamom Sandlerom.
Na filme "Nepobozkaná" sa nepodieľala len herecky, ale aj ako producentka. Stvárnila tu mladú ambicióznu, avšak veľmi plachú, a čo sa lásky týka, neskúsenú novinárku, ktorá sa v prestrojení školáčky vyberie písať reportáž na strednú školu. Tento film jej priniesol veľký úspech a zapísal ju medzi najúspešnejších hercov v Hollywoode.
Producentsky nezaháľala ani pri "Charlieho anjeloch", kde si anjelikov zahrala spolu s Lucy Liu a Cameron Diaz. Jej režisérky debut "Rollerky" zožal tiež veľký úspech. Film je o mladom dievčati, ktoré sa namiesto súťaže krásy, do ktorých ju núti matka, prihlási do drsnej korčuliarskej súťaže.
Zatiaľ poslednou romantickou komédiou na jej konte je "Láska na diaľku", kde si zahrala s Justinom Longom, s ktorým istý čas aj chodila.
Po ročnom vzťahu sa v roku 2012 zosobášila s Willom Kopelmanom, s ktorým má dve dcéry. V roku 2016 však ohlásili rozvod.

Súvisiace články