Presunúť na hlavný obsah

Pavel Bruchala

moderátor

Pavel Bruchala

moderátor
Miesto narodenia:
Brezno
Rodinný stav:
slobodný
Vek:
43
Znamenie:
škorpión
Povolanie:
moderátor

Štúdium


Počas strednej školy navštevoval obchodné učilište, neskôr však vyštudoval herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici a na VŠMU v Bratislave.

Kariéra


Po skončení Strednej obchodnej školy pracoval v cestovnej kancelárii. Keď bol v treťom ročníku, navštívil v Banskej Bystrici operu Don Giovanni. Po jej skončení si uvedomil, že sa chce venovať umeniu.
Chcel sa prihlásiť na umeleckú školu, ale už bolo dávno po talentových skúškach, a tak musel rok počkať. No jeho odhodlanie pracovať v divadle ho neodradilo a išiel do Štátnej opery v Banskej Bystrici, kde sa zamestnal ako trhač lístkov. Trhačom nebol dlho, neskôr sa začal zaujímať o iné voľné pozície pre internistov a naskytla sa mu možnosť pracovať ako garderobier. Mal na starosti pranie, žehlenie a prípravu pred predstaveniami. Staral sa asi o 25 ľudí. Zistil, ako skutočne funguje divadlo. No jeho ambíciou nebolo byť garderobier.Chcel byť operný režisér, no nemal na to hudobné vzdelanie.
Už od základnej školy si zarábal hlasom. Pracoval v rozhlase, rádiu a potom v dabingu. Prirodzene to viedlo k tomu, že aj v Bratislave pokračoval v dabingu a privyrábal si načítavaním upútaviek v už neexistujúcej televízii Luna, a tam si ho všimli ľudia z televízie Markíza.

V súčasnom čase je moderátorom relácie Reflex, ktorá sa vysiela v televízii Markíza.