Presunúť na hlavný obsah

Paris Hilton

hotelová dedička, herečka, speváčka, modelka, spisovateľka

Paris Hilton

hotelová dedička, herečka, speváčka, modelka, spisovateľka
Miesto narodenia:
New York, USA
Rodinný stav:
slobodná
Vek:
39
Výška:
168 cm
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
hotelová dedička, herečka, speváčka, modelka, spisovateľka
Osobný web:
www.parishilton.com

Paris Whitney Hilton je najstaršou zo štyroch Hiltonových detí a je dedičkou veľkého majetku Hiltonových, ktorý spočíva v hoteloch Hilton, nehnuteľnostiach a bohatstve Richarda Hiltona. Paris je veľmi uznávanou celebritou s mnohonásobným talentom.

Venuje sa modelingu, herectvu, spievaniu, ale aj písaniu. Takto si nahromadila ohromný osobný majetok, aj bez pomoci svojho bohatého otca. Táto blondínka s pôvodne hnedými očami, ktoré schováva pod modrými kontaktnými šošovkami, s výškou 173 cm sa v šoubiznise vie obracať. Užíva si s približným ročným obratom 10 miliónov dolárov.

Za sebou má už zopár fiaskových vzťahov s ľuďmi ako Chad Muska, Vincent Gallo, Edward Furlong, Oscar De La Hoya, Brian Urlacher, Deryck Whibley, Nick Carter, Matt Leinart, Mark Philippoussis, Robert Millsy Mills, Brandon Davis, Lucas Bain, Jose Theodore či Kevin Pietersen.

Svoju kariéru rozvíja aj na filmovom plátne. Objavila sa v House of Wax, The Hillz, Wonderland, Raising Helen, Nine Lives, Bottom´s Up, Zoolander (2001), The Cat in the Hat (2003), Win a Date with Tad Hamilton! (2004). Jej tvár by sa nemohla skryť ani v seriáloch: The OC, The George Lopez Show, Las Vegas, American Dreams a Veronica Mars.

Na hudobný trh sa dostalo aj jej CD s dokonalým názvom Paris. Niektoré piesne sú prevzaté verzie známejších piesní z 80.-90. rokov.

Prvý singel z Paris "Stars Are Blind", sa umiestnil na Billboard Hot 100, na 18. priečke. Ďaľšie single z tohto albumu boli Turn It Up a Nothing In This World.

Napísala vlastnú autobiografiu s názvom "Your Heiress Diary: Confess It All To Me".

K jej kreatívnemu duchu treba pripísať aj spoluautorstvo šperkov pre Tokyo – The Paris Hilton Collection. A taktiež Paris Hilton Limited Edition Watch Collection. V máji roku 2004 sa na trh dostala voňavka s názvom Paris Hilton. Okrem toho vďaka jej kráse úspešne pôsobí aj v modelingovej brandži.