Presunúť na hlavný obsah

Patrick Dempsey

herec
Patrick Dempsey

Patrick Dempsey

herec
Miesto narodenia:
Lewiston, Maine, USA
Partner/ka:
Jillian Fink
Rodinný stav:
ženatý
Vek:
55
Výška:
179 cm
Znamenie:
kozorožec
Povolanie:
herec

Detstvo


Vyrastal na vidieku. Je najmladším z troch detí. Počas stredoškolského štúdia sa stal regionálnym majstrom v zjazdovom lyžovaní. Od detstva bol veľmi šikovný a rád sa predvádzal. Dokonca získal druhé miesto v medzinárodnej súťaži žonglérov.

Kariéra


Prvú hereckú príležitosť dostal v úlohe Billyho v hre Ernesta Thompsona „Na Zlatom jazere“, ktorú inscenoval divadelný súbor Maine Acting Company. Pre hereckú kariéru sa definitívne rozhodol až po tom, čo si v roku 1983 zahral v hre Harveyho Fiersteina, Trilogie o nešťastnej láske a v zájazdovej inscenácii Neila Simona „Spomienky z Brighton Beach“.
Od polovice osemdesiatych rokov získaval skúsenosti pred kamerou, kde hlavne vďaka svojmu príťažlivému vzhľadu stvárňoval roztopašných tínedžerov v romantických komédiách. Najvýraznejšou z týchto úloh bola určite postava školáka Sonnyho vo filme "Woo Woo Kid" Wisecarvera, o ktorého slávnej afére s dvomi staršími vydatými ženami hovorí komédia podľa skutočnej udalosti zo štyridsiatych rokov s názvom „V nálade“.
Čoraz častejšie sa objavuje v televíznych seriáloch, napríklad klinika Grace, ale aj v romantických komédiách, napríklad v „Ako ukradnúť nevestu“ alebo v rozprávkovo ladenej komédii pre deti, „Začarovaní.“