Presunúť na hlavný obsah

Macaulay Culkin

herec

Macaulay Culkin

herec
Miesto narodenia:
New York, USA
Partner/ka:
Jordan Lane Price
Rodinný stav:
rozvedený
Vek:
41
Znamenie:
panna
Povolanie:
herec
Osobný web:
www.macaulay-culkin.com

BiografiaNarodil sa ako tretí zo siedmych detí. Otec Kit mu už od detstva robil agenta. S matkou Patriciou Brentrup neboli nikdy zosobášení a rozhádali sa práve pre synove obrovské zárobky.
Navštevoval Školu amerického baletu George Ballanchinea.

KariéraUž od štyroch rokov Macaulay vystupoval v televízii v rôznych reklamách, kde okúsil aj svetlá divadelného umenia.
Po niekoľkých vedľajších úlohách sa z neho razom stal miláčik takmer celého sveta, keď stvárnil Kevina McCallistera vo filmoch Sám doma 1 a Sám doma 2.


Každý v ňom videl veľkú nádejnú hviezdu, ale nestalo sa tak. Jeho všetka sláva zostala len pri filmoch Sám doma a herecky si ho všetci pamätajú len ako Kevina.


Pomysleným uzavretím kruhu jeho neuveriteľnej, ale krátkej kariéry, sa stal svojský detský thriller Dobrý synček, kde hral malého psychopata s anjelskou tvárou a proti nemu stál jeho, v tom čase podstatne menej známy, herecký detský rival Elijah Wood.

ZaujímavostiJe žiarivým príkladom odvrátenej strany Hollywoodu a toho, ako môže sláva pokaziť život dieťaťu - Macaulay mal problémy nielen so zákonom, ale s drogami a závislosťou na liekoch údajne stále bojuje.


V roku 1998 sa ako 18-ročný oženil s len 17-ročnou Rachel Miner. Ich manželstvo vydržalo 4 roky.


Bol veľmi dobrým priateľom Michaela Jacksona a dokonca je aj krstným otcom jeho detí.