Presunúť na hlavný obsah

Phil Collins

spevák, skladateľ, klavírista, bubeník, herec
Phil Collins

Phil Collins

spevák, skladateľ, klavírista, bubeník, herec
Miesto narodenia:
Chiswick, Londýn, Veľká Británia
Rodinný stav:
rozvedený
Vek:
69
Výška:
168 cm
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
spevák, skladateľ, klavírista, bubeník, herec
Osobný web:
www.philcollins.co.uk

Detstvo


Jeho mama pracovala ako divadelná agentka a otec ako poisťovací agent. Keď mal päť rokov dostal na Vianoce súpravu detských bicích nástrojov. Spolu s dospievaním postupne vymenil detské bicie za tie ozajstné. Nikdy sa nenaučil zapisovať hudbu podľa nôt, používa svoj vlastný systém.

Kariéra


Collins je známy ako veľmi pracovitý hudobník a je vyhľadávaným štúdiovým hráčom. Svoju hudobnú kariéru odštartoval v šesťdesiatych rokoch v artrockovej skupine Flaming Youth.
V roku 1970 sa stal bubeníkom skupiny Genesis a po odchode hlavného speváka Petra Gabriela v roku 1976, nahrádza tento post a začína sa uplatňovať aj ako spevák. V tejto dobe sa súčasne začal venovať ako bubeník aj skupine Brand x.
V roku 1981 podpísal nahrávaciu zmluvu ako sólový interpret, jeho debutový album mu ihneď priniesol veľký úspech, rovnako aj tie ďalšie. Začal sa orientovať na balady a mierne disko.
Vrcholy britských a amerických hitparád dobyl singlami "You can´t hurry love" , "Against All Odds", "Easy Lover", "Sussudio", "One More Night", "Separate Lives" a mnohými ďalšími.