Presunúť na hlavný obsah

Ben Affleck

herec, režisér

Ben Affleck

herec, režisér
Miesto narodenia:
Berkeley, Kalifornia
Vek:
51
Výška:
189 cm
Znamenie:
lev
Povolanie:
herec, režisér

Štúdium a kariéra


Celým menom Benjamin Geza Affleck-Boldt. Je americký herec, režisér, scenárista a producent. Má írske, škóstke, anglické a nemecké korene. Priezvisko Affleck je škótskeho pôvodu. Navštevoval Occidental College v Los Angeles a Univerzitu vo Vermonte.

Do povedomia divákov sa dostal vďaka úlohe v komédii režiséra Kevina Smitha z roku 1995, v českom preklade s názvom „Flákači“ (Mallrats) a aj vďaka romantickej komédii „Hľadám Amy“ (Chasing Amy).

V roku 1997 spolu s kamarátom Mattom Damonom napísali scenár k filmu „Dobrý Will Hunting“ (Good Will Hunting), za ktorý získal Cenu Akadémie a Zlatý Glóbus. Preslávil ho aj katastrofický sci-fi film „Armagedon“, vojnový „Pearl Harbor“ alebo „Daredevil“ natočený podľa komiksovej predlohy.

Populárny je aj vďaka svojej režisérskej práci. Režíroval napríklad filmy „Dobrý Will Hunting“, „Zbohom baby“ (Gone Baby Gone),„Mesto“ (The Town) a „Argo“, v ktorých si aj zahral hlavné úlohy.
Od režisérskej práce si však odskočil zahrať do romantickej komédie „Nie je z teba až tak paf“ (He's Just Not That Into You), či do úspešného psychologického thrilleru „Stratené dievča“ (Gone Girl).
Po predchádzajúcej skúsenosti s komiksovým hrdinom sa Ben Affleck vrátil k roli superhrdinu, tentoraz však stvárnil Batmana vo filme Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti.

Filmografia

Prehľad jeho najznámejších filmov:
Mallrats
Glory Daze
Hľadám Amy
Dobrý Will Hunting
Zamilovaný Shakespeare
Armageddon
Dogma
Najväčšia hrozba
Clerks 2: Muži za pultom
Na odstrel
Mesto
Argo
Stratené dievča
Justice League

Súkromie


Od roku 2005 bol ženatý s herečkou Jennifer Garner. Spoznali sa už v roku 2001 pri natáčaní vojnovej snímky „Pearl Harbor“, ale kľúčovým bolo ich spoluúčinkovanie v „Daredevilovi“, kde si zahrali milenecký pár. Majú spolu dve dcéry, Violet Anne a Seraphinu Rose Elizabeth, a syna Samuela. V roku 2015 oznámili rozvod, rozviedli ich v roku 2017.